Volei Club Alba-Blaj a reuşit să învingă Volei Argeş Piteşti şi în cea de a doua manşă. În meciul disputat la Piteşti, blăjencele au câştigat cu scorul de 3-0 (25-20, 25-19, 25-18).

Fetele conduse de Marius Macarie a trecut mai departe în sferturile de finală ale Cupei României după victoria cu 3-0 în faţa celor de la Piteşti. Gruparea din Blaj va da piept cu vicecampioana Ştiinţa Bacău în faza sferturilor. Primul joc se va disputa la Bacău pe data de 7 noiembrie, iar returul de la Blaj este programat pentru data de 28 noiembrie.

În următoarea partidă, Volei Club Alba-Blaj va evolua împotriva grupării SCM Craiova, în faţa propriilor suporteri. Meciul cu gruparea craioveană va conta pentru prima etapă a campionatului feminin de volei din cadrul Diviziei A1.