Volei Blaj 1Volei Club Alba-Blaj a câștigat partida cu Medicina Târgu Mureș cu scorul de (pe seturi, 25-19, 12-25, 25-21, 25-14 ), la capătul unui meci în care gruparea din Blaj a avut unele emoții.

Primul set a fost câștigat fără probleme de voleibalistele din Blaj, însă în sfertul secund fetele lui Gajic au avut o cădere și au pierdut categoric setul. În al treilea set, echipa lui Gajic a dat semne de revenire și a învins cu 25-21.

În setul patru, echipa din „Mica Romă” a avut o tresărire de orgoliu și a predat o lecție de volei, câștigând cu 25-14. A obținut o nouă victorie importantă în ceea ce privește îndeplinirea obiectivelor.

Etapa viitoare, echipa lui Gajic va juca cu CSM București într-o partidă ce va avea loc în deplasare.