3F_echipa BlajVolei Alba-Blaj conduce cu 2-0 la general în finala mică și mai are nevoie de un singur succes pentru a obține medalia de bronz. Duminică, formația lui Branko Gajic a învins cu 3-0 Medicina Târgu Mureș, după un joc electrizant.

În primul set, echipa lui Gajic a avut ceva emoții câștigând cu 25-20, în vreme ce în setul secund voleibalistele de la Blaj au învins cu 25-18. Ultimul sfert a adus cea mai mare diferență de scor. Formația blăjeană s-a impus cu 25-16.

„Mai avem nevoie de o singură victorie, trebuie să rămânem concentrați până la final, nu trebuie să facem pași greșiți. Vom juca la Târgu Mureș cu medaliile pe masă”, a declarat Sergiu Ștefănescu, președinte Volei Alba-Blaj.

Volei Alba-Blaj este la un pas de a cuceri medalia de bronz, după ce conduce cu 2-0 la general în meciurile din finala mică. Pentru medalia de bronz, echipa lui Gajic trebuie să învingă încă un meci, probabil la Târgu Mureș.