Volei Alba-BlajSe pare că sosirea noului tehnician a adus numai beneficii echipei din ,,Mica Romă’’. Antrenorul Darko Zacoc se află la a doua victorie consecutivă pentru Volei Alba Blaj.

Echipa a câștigat și meciul de azi cu scorul de 3-1 (25-18, 25-21, 21-25, 25-16) și așteptă următorul meci, în deplasare cu Dinamo Romprest București, care va avea loc în data de 8 noiembrie.

Scorul celor patru sferturi ale jocului s-a menținut relativ echilibrat, oaspeții au oscilat până în ultimul sfert, când diferența s-a mărit semnificativ, elevele lui Zacoc au ținut ștacheta ridicată și au învins.

Au evoluat: Adina Salaoru, Roxana Ivanof, Katja Medved (libero),  Martina Utla, Naoko Hashimoto, Natasha Matseichyk, Ioana Nemţanu, Adriana Dudnic. Nu au evoluat în meciul de azi: Tsvetelina Zarkova,  Adina Stanciu,  Jacqueline Souza și Ramona Rus.