În etapa a IV-a din cadrul play-out-ului dedicat juniorilor B, Unirea Alba Iulia s-a deplasat la Cluj pentru disputa cu FC Viitorul Mihai Georgescu. Elevii antrenați de Florian Brumaru au fost învinși cu scorul de 2-1.

Fără înfrângere în play-out, alb-negrii s-au deplasat la Cluj cu gândul la o victorie, fără șase jucători importanți. Iancu (căpitanul echipei), Șandru, Fulea, Buda, Alexievici, Morar și Boamfă au fost indisponibili, trei dintre ei fiind accidentați, iar restul suspendați. Singurul gol al alb-negrilor a fost marcat de Culda, în minutul 52.

„O partidă foarte echilibrată, un meci pe care-l puteam tranșa în favoarea noastră. Am primit un gol în ultimele minute ale partidei și din păcate cei care au intrat astăzi în locul celor șase au avut evoluții modeste.” a declarat Florian Brumaru, antrenor Unirea Alba Iulia

Unirea Alba Iulia a început cu: Popa, Balea, Rodean, Cioplântă, Monescu, Muntean, Goguță, Nicola, Culda, Rahovean, Oană

Au mai intrat: Petrușan, Olar

Etapa viitoare, Unirea Alba Iulia va întâlni CSȘ Reghin, 23 mai, în fața propriilor suporteri.