Albaiulianul Nicuşor Stanciu a fost decisiv în meciul echipei Steaua Bucureşti. Mijlocaşul albaiulian a deschis scorul în minutul 7 la Varşovia după ce a ridiculizat un fundaş al polonezilor.

Stanciu a înscris din nou în UEFA Champions League, iar la doar două minute după golul lui Stanciu, atacantul contestat la sosirea în România, Piovacari a făcut 2-0 pentru gruparea antrenată de Laurenţiu Reghecampf.

Disputa s-a încheiat 2-2, iar golul lui Stanciu s-a dovedit a fi foarte important pentru gruparea „roş-albastră”, formaţie ce va încasa 20 de milioane de euro din calificarea în grupele UEFA Champions League.

Nicuşor Stanciu a fost transferat de Steaua Bucureşti de la FC Vaslui pentru 900.000 de euro, iar Unirea Alba Iulia va primi 90.000 de lei în urma acestui transfer.

Reamintim că Nicuşor Stanciu a fost crescut la Unirea Alba Iulia de Alexandru Kalanyos şi a fost vândut de Unirea Alba Iulia la FC Vaslui.

Nicuşor Stanciu are 20 de ani şi este cotat în acest moment de transfermarkt.de la 1,4 milioane de euro.

httpv://youtu.be/JJ42kgV9vTY