Volei Club Alba-BlajPrimul meci pe banca tehnică a echipei Volei Alba Blaj a fost unul norocos pentru Darko Zacoc. Sârbul a debutat cu victorie contra celor de la Penicilina Iași, scor 3-0 (25-16, 25-4, 25-20).

Primul set a fost relativ echilibrat, în setul al doilea echipa ieșeană a lăsat garda jos, iar fetele lui Zacoc au profitat de acest lucru, diferența s-a ridicat la 21 de puncte, iar în al treilea set ieșencele au ținut ,,strâns’’, diferența s-a miscșorat semnificativ.

Pentru echipa din Blaj au evoluat: Adina Salaoru, Roxana Ivanof, Catja Medved (libero), Ioana Nemțanu, Martina Utla, Tsvetelina Sarkova, Naoko Hashimoto. Nu au evoluat în meciul din această seară: Jackueline Sousa, Ramona Rus și Adriana Dudnic.

Următorul meci se va desfășura tot pe teren propriu, la Blaj, în sala ,,Timotei Cipariu’’, în 1 noiembrie cu începere de la ora 13.00.

Meciul va putea fi urmărit și pe Digi Sport.