Unirea Junior Alba Iulia a pierdut în semifinală cu Kinder Târgu Mureș cu scorul de 2-1. Soarta partidei a fost decisă  în ultimele minute când un fotbalist din echipa pregătită de Alexandru Kalanyos a prins mingea în mână, iar arbitrul a dictat lovitură de pedeapsă.

Unirea Juniors a deschis scorul în jocul cu echipa din Târgu Mureș prin Mărginean. Înainte cu 5 minute de ultimul fluier, trupa din Alba Iulia a fost egalată, iar apoi a urmat imensa greșeală de la golul 2.

”Din punctul meu de vedere am pierdut nemeritat și cu siguranță dacă se termina egal la loviturile de la 7 mertri șansele erau egale”, a declarat Alexandru Kalanyos, antrenor principal Unirea Juniors Alba Iulia.

La Sibiu, Alexandru Kalanyos a folosit următorul lot de jucători: Ovidiu Lazăr, Andrei Bogdan, Andrei Crăciun, Erik Soos, Robert Rusan, Raul Bârlog, Silviu Hatțegan, Avram David, Andrei Roșu, Andrei Mărginean, Ovidiu Coman, Cosmin Necreală.