DSC03661MUREŞUL VINŢU DE JOS – UNIREA ALBA IULIA 2-4. M. Cristea 11 metri şi Borşoi respectiv Seb Culda 2, S. Iacşa şi I. Boancă.

Uniriştii au revenit de la 0-1 şi 1-2 în jocul disputat la Vinţu de Jos şi au demonstrat că reprezintă o echipă pentru careşalonul în care evoluează, este unul cu mult sub potenţialul ei!

Gazdele au evoluat cu A. Man – Gavrilă, Borşoi, Ov. Oniga, Sârbu, Cl. Oara, I. Grozav, Androne (n.a,. LA MULŢI ANI 20!), Răcătăian, M. Cristea, P. Muntean (Vl. Răducanu, Cip. Stoica, G. Andreica, D. Tat, Ad. Neag, D.Ianc, Alex Popa, Mitea, I. Trăscăian, Vali Ciofu, Ad. Păcurar), în vreme ce vizitatorii au răspuns prin R. Baba – Rodean, Şandru, Marcu, A. Ianc, Joldeş, A. Ioani, Matei, Seb. Culda, Lăsconi, S. Iacşa (N. Rus, Goguţa, D. Dup, I. Boancă, B. Ştef, Schiau, Onacă, An. David-eliminat în repriza secundă!)

VIITORUL SÂNTIMBRU – ŞURIANU SEBEŞ 3-3. Ţili 2, E. Pop respectiv Pârvu 2 şi Lăcătuş.

La Coşlariu au jucat pentru amfitrioni Ov. Barna – Drăghiciu, Dâscă, Ov. Crişan, Hundorfean (Gaz Metan Mediaş), Breaz (Rapid CFR Teiuş), E. Hălălae, Barta (Decebal Cricău), Ţili, Pereat, E. Pop (Gaz Metan Mediaş)-Leba, Cr. Creţa (transportat la spital, accidentat), Sg. Oara, C. Hălălae, Ruscă, Al. Câmpean (Gaz Metan Mediaş), Gherman (CS Ocna Mureş), Vl. Rancea, Dumbra, oaspeţii fiind Ifrim – Suciu, Fântână, Trif, Mirca, Ludwig, Comănese, Em. Dragomir, Pârvu, Marcu, Lăcătuş (Vârlan, B. Mntean, Rahovean, Găldean, Urâtu, M. Lupşan, Sav).

PERFORMANŢA IGHIU – CETATE DEVA 6-2. R. Morar 2, S. Turuş, Bălaş, Ov. Turuş, R. David au marcat pentru ighieni.

Galop pe sănătate, ca să nu zic set!, pentru viceliderul Ligii a IV-a din Alba în partida cu echipa de pe locu întâi din Liga a IV.a din Hunedoara, de la Drâmbar! Gazdele, de conjuctură, au mizat pe R. Unchiaş – Vaidasigan, Potopea, H. Marian, G. Toma, R. Morar, R. Contor, Ov. Turuş, R. Moga, S. Turuş, Bălaş (Cotoară, Cr. Mărginean, Antonescu, Oniche, C. Dănilă, R. David, Hârceagă), asta în timp ce devenii i-au avut pe teren pe Beldean – Vârtan, Dosan, Jiscă, Doboş, Şumuţiu, Vajda, Boloş, Pribac, Chelariu, Ungreanu (Iancău, Suciu, Luţu).

TRIUNGHIULAR AIUD. Cireşarii au câştigat!

OLIMPIA AIUD – NAŢIONAL RĂDEŞTI 3-0. Cl. Coltor 2, G. Cotoară.

SPORTUL LIVEZILE – NAŢIONAL RĂDEŞTI 2-2. D. Man, A. Costan au punctat pentru cireşari.

SPORTUL LIVEZILE – OLIMPIA AIUD 4-1. M. Coltor 11 metri, D. Man, R. Man şi Fl. Mardale au înscris pentru Sportul.

“Olimpicii” au fost B. Clipici – I. Sas, An. Bălan, Căt. Munteanu, A. Cristea, Nemeş, Căt. Ilea, C. Bordean, Cl. Coltor, G. Cotoară, Vali Drăgan.

Livezenii au utilizat un lot care i-a cuprins pe Al. Han – Ov. Oniga, Fl. Mardale, Ghirca, A. Costan, Marcu, A. Sas, R. Man, M. Coltor, R. Andone, D. Man (Horvat)

METALURGISTUL CUGIR – HERCULES LUPENI 4.0. G. Goronea, Pîntea, Gugu, Cr. Kilin.

Cristi Coroian i-a utilizat pe Gurincu – Tăban, Gugu, Negru, Medeșan, G. Goronea, Oltean, Ispas, M. Neagu, Cîrstean, Pîntea ( L. Itu, Șt. Radu, Bold, Avramescu, Necșulescu, Stăncescu, Iovănescu, Cr. Kilin, Șuteu, Piko).

UNIREA ALBA IULIA (juniori A+B1) – UNIREA ALBA IULIA (juniori B) 1-2. Vl. Constantin respectiv Uţă 2-unul din 11 metri.

Bebe Brumaru a mizat pe Dr. Varga – G. Avram, Oţoiu, Olar, I. Avram, Cr. Păcurar, An. Oancea, Monescu, Nicola, Captiu, Vl. Constantin (Obreja, Cuştiuliţă, Maniu, Scrobotă, D. Bustan, Oniciu) iar Vasi Ursu a răspuns cu M. Lazăr – Stan, L. Dan, Scrob, L. Duma, N. Opriţa, Davidaş, Lupea, Negrea, Uţă, B. Varga (Nicoară, Ratcu, Ciobanu, Vl. Idita). (Dan UDREA)

 
 
 

Publicitate

Publicitate