La sediul Federației Române de Fotbal s-a extras țintarul Ligii a II-a. Echipa „fanion” a județului Alba va întâlni FC Universitar Alba Zlatna în prima etapă a ligii secunde, partidă ce se va disputa pe 1 septembrie.

După ce, în urmă cu aproximativ trei săptămâni, Unirea Alba Iulia a fost aproape de desființare, acum alb-negrii sunt siguri de prezența în Liga a II-a. Prima etapă se va juca contra celor de la FC Universitar Alba Zlatna pe 1 septembrie la  Alba Iulia .

Vezi mai jos programul turului:

ETAPA 1

Luceafărul – FC Argeş
Damila – FCM Tg. Mureş
Alro Slatina – FC Timişoara
Corona Brașov – Voinţa Sibiu
Unirea Alba Iulia – FC Universitar Alba-Zlatna

CS Mioveni – FC Bihor
ACS Recaş – UTA Arad
CSM Rm. Vâlcea stă

ETAPA 2

FC Argeş – CSM Rm. Vâlcea
FCM Tg. Mureş – Luceafărul Oradea
FC Timişoara – Damila
Voinţa Sibiu – Alro Slatina
FC Universitar Alba-Zlatna – Corona Brașov
FC Bihor – Unirea Alba Iulia
UTA – CS Mioveni
ACS Recaş stă

ETAPA 3

CSM Rm. Vâlcea – FCM Tg. Mureş
Luceafărul Oradea – FC Timişoara
Damila – Voinţa Sibiu
Alro – FC Universitar Alba-Zlatna
Corona – FC Bihor
Unirea Alba Iulia– UTA
CS Mioveni – ACS Recaş
FC Argeş stă

ETAPA 4

FCM Tg. Mureş – FC Argeş
FC Timişoara – CSM Rm. Vâlcea
Voinţa Sibiu – Luceafărul Oradea
FC Universitar Alba-Zlatna – Damila
FC Bihor – Alro
UTA – Corona Brașov
ACS Recaş – Unirea Alba Iulia
CS Mioveni stă

ETAPA 5

FC Argeş – FC Timişoara
CSM Rm. Vâlcea – Voinţa Sibiu
Luceafărul – FC Universitar Alba-Zlatna

Damila – FC Bihor
Alro – UTA
Corona Brașov – ACS Recaş
Unirea Alba Iulia – CS Mioveni
FCM Tg. Mureş stă

ETAPA 6

FC Timişoara – FCM Tg. Mureş
Voinţa Sibiu – FC Argeş
FC Universitar Alba-Zlatna – CSM Rm. Vâlcea
FC Bihor – Luceafărul Oradea
UTA – Damila
ACS Recaş – Alro
CS Mioveni – Corona
Unirea  Alba Iuliastă

ETAPA 7

FCM Tg. Mureş – Voinţa Sibiu
FC Argeş – FC Universitar Alba-Zlatna

CSM Rm. Vâlcea – FC Bihor
Luceafărul – UTA
Damila – ACS Recaş
Alro – CS Mioveni
Corona Brașov – Unirea Alba Iulia
FC Timişoara stă

ETAPA 8

Voinţa Sibiu – FC Timişoara
FC Universitar Alba-Zlatna – FCM Tg. Mureş
FC Bihor – FC Argeş
UTA – CSM Rm. Vâlcea
ACS Recaş – Luceafărul
CS Mioveni – Damila
Unirea Alba Iulia– Alro
Corona Brașov stă

ETAPA 9

Voinţa Sibiu stă
FC Timişoara – FC Universitar Alba-Zlatna

FCM Tg. Mureş – FC Bihor
FC Argeş – UTA
CSM Rm. Vâlcea – ACS Recaş
Luceafărul Oradea – CS Mioveni
Damila – Unirea Alba Iulia
Alro – Corona

ETAPA 10

FC Universitar Alba-Zlatna – Voinţa Sibiu
FC Bihor – FC Timişoara
UTA – FCM Tg. Mureş
ACS Recaş – FC Argeş
CS Mioveni – CSM Rm. Vâlcea
Unirea Alba Iulia – Luceafărul Oradea
Corona – Damila
Alro stă

ETAPA 11

Voinţa Sibiu – FC Bihor
FC Timişoara – UTA
FCM Tg. Mureş – ACS Recaş
FC Argeş – CS Mioveni
CSM Rm. Vâlcea – Unirea Alba Iulia
Luceafărul – Corona
Damila – Alro
FC Universitar Alba-Zlatna stă

ETAPA 12

FC Bihor – FC Universitar Alba-Zlatna
UTA – Voinţa Sibiu
ACS Recaş – FC Timişoara
CS Mioveni – FCM Tg. Mureş
Unirea Alba Iulia – FC Argeş
Corona – CSM Rm. Vâlcea
Alro – Luceafărul
Damila stă

ETAPA 13

FC Universitar Alba-Zlatna – UTA
Voinţa Sibiu – ACS Recaş
FC Timişoara – CS Mioveni
FCM Tg. Mureş – Unirea Alba Iulia
FC Argeş – Corona
CSM Rm. Vâlcea – Alro
Luceafărul – Damila
FC Bihor stă

ETAPA 14

UTA – FC Bihor
ACS Recaş – FC Universitar Alba-Zlatna
CS Mioveni – Voinţa Sibiu
Unirea Alba Iulia– FC Timişoara
Corona Brașov – FCM Tg. Mureş
Alro – FC Argeş
Damila – CSM Rm. Vâlcea
Luceafărul stă

ETAPA 15

FC Bihor – ACS Recaş
FC Universitar Alba-Zlatna – CS Mioveni
Voinţa Sibiu – Unirea Alba Iulia
FC Timişoara – Corona
FCM Tg. Mureş – Alro
FC Argeş – Damila
CSM Rm. Vâlcea – Luceafărul
UTA stă

 
 
 

Publicitate

Publicitate