Mihai Dăscălescu - Unirea Alba Iulia Unirea Alba Iulia au acumulat primul punct din play-off, după remiza 1-1 cu Gloria Bistrița. Herdea a deschis scorul rapid pentru gazde, în minutul 4, însă formația din Alba Iulia nu a reușit să obțină toate punctele puse în joc.

Egalarea vizitatorilor a venit în minutul 43, însă la scorul de 1-0, albaiulienii au mai avut cel puțin două ocazii clare de a se distanța pe tabelă.

Unirea Alba Iulia: Podar – Stoica, Constantea, Rus, Matei, Ioani, Buda, Nicola, Lăsconi, Herdea, Oană. Au mai jucat: Culda, Boamfă, Iancu, Schiau. Antrneor: Mihia Dăscălescu.

Etapa viitoare Unirea Alba Iulia va juca în deplasare cu Universitatea Cluj.

Tot duminică s-a jucat și partida din play-out de la juniori B, unde Unirea Alba Iulia a pierdut cu 2-0 în deplasarea de la Sebeș, contra LPS-ului. Golurile disputei au fost marcate de Lăcătuș.