Juniorii Unirii Alba Iulia continuă forma excelentă arătată în acest retur. Echipa pregătită de Florian Brumaru s-a impus joi cu 2-0 în jocul cu Viitorul „Mihai Georgescu”, la capătul unui meci dominat de echipa din Alba Iulia.

În prima repriză scorul a fost nul, 0-0, iar după pauză Oană a marcat la trei minute după reînceperea partidei, iar nou-intratul Iancu a majorat diferenţa în minutul 70.

„A fost un meci frumos, spectaculos, cu o echipă bună a celor de la Mihai Georgescu, eu zic că atunci când reuşim să finalizăm ocaziile pe care le avem reuşim să ne impunem”, a declarat Florian Brumaru, antrenor Juniori B, Unirea Alba Iulia.

Unirea Alba Iulia a jucat cu: Podar – Muntean, Cioplântă, Rodean, Monescu – Rahovean, Buda, Fulea, Culda – Morar şi Oană. Au mai jucat: Iancu, Alexievici, Balea Nicola şi Petruşan.

Concurenţă mare între buturi

Juniorii B de la Unirea Alba Iulia au avut parte de o concurenţă masivă la nivelul lotului, iar antrenorul Florian Brumaru încearcă să-şi ţină în formă toţi jucătorii, astfel că atât jucătorii de câmp, cât şi portarii sunt folosiţi în aşa fel încăt fiecare să fie în formă.

În cazul celor doi goalkeeperi, Flaviu Popa şi Andrei Podar, Florian Brumaru încearcă să-i ţină motivaţi pe amândoi, iar acest lucru îl face prin „rotaţie”.

”Ideea este că ambii trebuie să fie conectaţi la campionat, trebuie să evolueze amândoi şi am încercat să-i folosesc pe amândoi”, a mai spus Brumaru.