DSC03157La baza sportivă a IPA Regiunea 3 Alba şi-au dat întâlnire foştii jucători ai Minaurului din Zlatna din anii 1980 dar şi o serie de invitaţi, printre aceştia regăsindu-se Mihai Dăscăleascu, Bebe Brumaru sau Neluţu Demeter.

Astfel, supervizaţi de fostul preşedinte Viorel Măluşel, cele două echipe au oferit un spectacol agreabil iar meciul s-a terminat cu victoria “verzilor”, care au câştigat cu 9-6 după ce la pauză scorul a fost egal, 6-6!

La fluierul arbitrului aiudean Radu Lazea şi-au reconfirmat valoarea indiscutabilă, Ovidiu Maier, Didel Burghelea, Emil Maier, Cristi Pop, Radu Mocanu, Liviu Man, Didu, Ovidiu Botaş, Edi Botaş, Costică Moldovan, Iuliu Chira, Nae Chirilă, Vasile Lombrea-primarul din Sălciua, Joe Croitoru, Iacob Haţegan-antrenorul ambelor formaţii!

Semn că fotbalul este ca mersul pe bicicletă…Dacă l-ai învăţat, nu-l uiţi niciodată! La repriza a treia-bun ceaunu’ şi aperitivele tradiţionale, asezonate cu un pahar de…sau de…sau de…, MASTERCHEF Cristi Pop-s-au depănat amintiri s-au mai schimbat numere de telefon şi s-a promis că întâlnirile de acest fel vor continua şi în următorii ani! (Dan UDREA)