Elevii lui Paul Ciucă de la Școala cu Clasele I-VIII din Daia au ratat calificarea în finala Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la handbal. După ce au învins reprezentantele a trei județe, dăienii au pierdut cu Timișoara, una dintre favoritele acestui turneu.

Școala cu clasele I-VIII din Daia Română a învins cu 19-15 reprezentanta județului Arad, cu 13-7 Hunedoara și 10-0, prin neprezentare, echipa din Mehedinți. Trupa lui Ciucă a pierdut cu 5-20, cu Timiș și s-a clasat pe locul secund, ratând astfel calificarea la turneul final.

”Nu sunt dezamăgit de faptul că nu ne-am calificat, am făcut maximul la acest turneu, au fost mai buni ca noi, Timișul e locul trei, au mulți sportivi legitimați”, a declarat Paul Ciucă, profesor de sport la Școala cu Clasele I-VIII din Daia Română.