În cadrul Adunării Generale a AJF Alba organizatorii campionatului, Liga a IV-a, dar și reprezentanții echipelor au decis ca ediția 2012-2013 să  debuteze cu o săptămână mai târziu. Astfel, penultimul eșalon fotbalistic va debuta pe 25-26 august.

Va fi și o rundă intermediară pe data de 26 septembrie, iar  o altă noutate ar putea fi Liga a VI-a, în cazul în care echipele din Liga a V-,a doresc să constituie două serii de Liga a V-a, iar restul echipelor care se vor mai înscrie o vor face în Liga a VI-a.

Cupa României ediția 2012-2013 va debuta pe 29-30 septembrie.

Derby-urile sezonului 2012-2013 vor fi în runda de debut Metalul Aiud – Sportul Sebeș,  în etapa a II-a, CS Zlatna – CSO Cugir, în runda a III-a  CSO Cugir va juca pe propriul teren cu Performanța Alba Iulia.

În runda a IV-a, Performanța Alba Iulia va juca cu CS Zlatna pe propriul teren, iar în runda a VI-a, CSO Cugir va juca cu Sportul Sebeș.

Iată programul complet al  Ligii a IV-a ediția 2012:

Etapa I :

CSO Cugir – Dalia Sport Daia Română

Arena Alba Iulia – Inter Ciugud

Metalul Aiud – Sportul Sebeș

Rapid CFR Teiuș – CS Ocna Mureș

FC Cugir – Cuprirom Abrud

Arieșul Baia de Arieș – Olimpia Aiud

Energia Săsciori – Performanța Alba Iulia

Viitorul Sântimbru – CS Zlatna

Etapa a II-a

CS Zlatna – CSO Cugir

Performanța Alba Iulia – Viitorul Sântimbru

Olimpia Aiud – Energia Săsciori

CS Ocna Mureș – Arieșul Baia de Arieș

Sportul Sebeș – Rapid CFR Teiuș

Inter Ciugud – Metalul Aiud

Cuprirom Abrud- Arena Alba Iulia

Dalia Sport Daia Română – FC Cugir

Etapa a III-a

CS Zlatna – Dalia Sport Daia Româmă

CSO Cugir – Performanța Alba Iulia

Viitorul Sântimbru – Olimpia Aiud

Energia Săsciori – CS Ocna Mureș

Arieșul Baia de Arieș – Sportul Sebeș

Rapid CFR Teiuș – Inter Ciugud

Metalul Aiud – Cuprirom Abrud

Dalia Sport Daia Română – FC Cugir

Etapa a IV-a

Performanța Alba Iulia – CS Zlatna

Olimpia Aiud – CSO Cugir

CS Ocna Mureș – Viitorul Sântimbru

Sportul Sebeș – Energia Săsciori

Inter Ciugud – Arieșul Baia de Arieș

Cuprirom Abrud – Rapid CFR Teiuș

FC Cugir – Metalul Aiud

Dalia Sport Daia Română – Arena Alba Iulia

Etapa a V-a

Performanța Alba Iulia – Dalia Sport Daia Română

CS Zlatna – Olimpia Aiud

CSO Cugir – CS Ocna Mureș

Viitorul Sântimbru – Sportul Sebeș

Energia Săsciori – Inter Ciugud

Arieșul Baia de Arieș – Cuprirom Abrud

Rapid CFR Teiuș – FC Cugir

Mtealul Aiud – Arena Alba Iulia

Etapa a VI-a

Olimpia Aiud – Performanța Alba Iulia

CS Ocna Mureș – CS Zlatna

Sportul Sebeș – CSO Cugir

Inter Ciugud – Viitorul Sântibmru

Cuprirom Abrud – Viitorul Sântimbru

FC Cugir – Arieșul Baia de Arieș

Arena Alba Iulia – Rapid CFR Teiuș

Dalia Sport Daia Română – Metalul Aiud

Etapa a VII-a

Olimpia Aiud – Dalia Sport Daia Română

Performanța Alba Iulia – CS Ocna Mureș

CS Zlatna – Sportul Sebeș

CSO Cugir – Inter Ciugud

Viitorul Sântimbru – Cuprirom Abrud

Energia Săsciori – FC Cugir

Arieșul Baia de Arieș – Arena Alba Iulia

Rapid CFR Teiuș – Metalul Aiud

Etapa a VIII-a

CS Ocna Mureș – Metalul Aiud

Sportul Sebeș – Performanța Alba Iulia

Inter Ciugud – CS Zlatna

Cuprirom Abrud – CSO Cugir

FC Cugir – Viitorul Sântimbru

Arena Alba Iulia – Energia Săsciori

Metalul Aiud – Arieșul Baia de Arieș

Dalia Sport Daia Română – Rapid CFR Teiuș

Etapa a IX-a

Dalia Sport Daia Română – CS Ocna Mureș

Olimpia Aiud – Sportul Sebeș

Performanța Alba Iulia – Inter Ciugud

CS Zlatna – Cuprirom Abrud

CSO Cugir- FC Cugir

Viitorul Sântimbru – Arena Alba Iulia

Energia Săsciori – Metalul Aiud

Arieșul Baia de Arieș – Rapid CFR Teiuș

Etapa a X-a

Sportul Sebeș – CS Ocna Mureș

Inter Ciugud – Olimpia Aiud

Cuprirom Abrud – Performanța

FC Cugir – CS Zlatna

Arena Alba Iulia – CSO Cugir

Metalul Aiud – Viitorul Sântimbru

Rapid CFR Teiuș – Energia Săsciori

Arieșul Baia de Arieș – Dalia Sport Daia Română

Etapa a XI-a

Dalia Sport Daia Română – Sportul Sebeș

CS Ocna Mureș – Inter Ciugud

Olimpia Aiud – Cuprirom Abrud

Performanța Alba Iulia – FC Cugir

CS Zlatna – Arena Alba Iulia

CSO Cugir – Metalul Aiud

Viitorul Sântimbru – Rapid CFR Teiuș

Energia Săsciori – Arieșul Baia de Arieș

Etapa a XII-a

Inter Ciugud – Sportul

Cuprirom Abrud – CS Ocna Mureș

FC Cugir – Olimpia Aiud

Arena Alba Iulia – Performanța Alba Iulia

Metalul Aiud – CS Zlatna

Rapid CFR Teiuș – CSO Cugir

Arieșul Baa de Arieș – Viitorul Sântimbru

Energia Săsciori – Dalia Sport Daia Română

Etapa a XIII-a

Dalia Sport Daia Română – Inter Ciugud

Sportul Sebeș – Cuprirom Abrud

CS Ocna Mureș – FC Cugir

Olimpia Aiud – Arena Alba Iulia

Performanța Alba Iulia – Metalul Aiud

CS Zlatna – Rapid CFR Teiuș

CSO Cugir – Arieșul Baia de Arieș

Viitorul Sântimbru – Energia Săsciori

Etapa a XIV-a

Cuprirom Abrud – Inter Ciugud

FC Cugir – Sportul sebeș

Arena Alba Iulia – CS Ocna Mureș

Metalul Aiud – Olimpia Aiud

Rapid CFR Teiuș – Performanța Alba Iulia

Arieșul Baia de Arieș – CS Zlatna

Energia Săsciori – CSO Cugir

Viitorul Sântimbru – Dalia Sport Daia Română

Etapa a XV-a

Daia Sport Daia Română – Cuprirom Abrud

Inter Ciugud  – FC Cugir

CS Ocna Mureș – Metalul Aiud

Sportul Sebeș – Arena Alba Iulia

Performanța Alba Iulia – Arieșul Baia de Arieș

Olimpia Aiud – Rapid CFR Teiuș

CS Zlatna – Energia Săsciori

CSO Cugir – Viitorul Sântimbru

 

Comentarii

  1. Dan B spune:

    Cred ca cupa Romaniei debuteaza in 29/30 septembrie,nicidecum,august pt ca 1/2 septembrie debuteaza liga V…din cate stiu eu,sau ma insel?

    1. Liga a V-a incepe pe 8-9 septembrie, iar cupa romaniei pe 1-2 septembrie

  2. DsDr spune:

    Prima etapa Daia nu e pusa :) stiu ca jc cu CSO dar nu e pus ..

    1. Merci mult, graba, neatentia

    2. Dan B spune:

      ii chiar primu meci din prima etapa…cso cu daia…

  3. Dan B spune:

    Liga V debuteaza in 1/2 septembrie iar cupa Romaniei 29/30…

 
 

Publicitate

Publicitate