Performanta Alba IuliaPrima parte a meciurilor etapei a 6-a din Liga a IV-a s-au încheiat. După disputarea meciurilor au rezultat următoarele:

FC Micești – Energia Săsciori 3-0 (0-0). Pop (55), E. Barna (61, 77)

Fane Fogoroşi a jucat cu P. Ionescu – Aldea, Pop, Cocoară, Păcurar, Dobrescu, Cordea, Râşniţă, E. Barna, Herepean jr., Stan (Humaciu, Chirilă, Florea, Vonya), replica săsciorenilor fiind alcătuită din Morariu – Jula, Jula, Bogdan, Rahovea, Ov. Vlaic, Cioca, Ştefan, Cioroga, David, Muntean, Lăcătuş.

Cuprirom Abrud – Olimpia Aiud 1-1 (1-0). R. David (13) respectiv Bălan (65).

Remiză în Apuseni între moţii lui Costică Moldovan şi “olimpicii” lui Remus Ţălnar. Gazdele s-au numit 1. Ţiboc – I. Nemeş, 14. Stan, 2. V. Mureşan, 6. Paşca, 11. Borza, 5. M. Micu, 16. Dar. Burz, 7. Mocan, 9. Iul. Miheţ, 10. R. David (12. Sicoe, 15. Morar, 5. Sularea, 4. Corpade, 17. Mucea, 19. Olelei), iar oaspeţii 23. R. Gânscă – 3. Căt. Mureşan, 15. Ov. Oniga, 16. G. Szekelyi, 5. Bălan, 11. Antonescu, 14. G. Cotoară, 18. Miske, 10. Val. Drăgan, 7. Felindean (1. Clipici, 9. Silea, 6. R. Epure, 17. Ciubucă, 8. Vaidasigan, 4. R. Ţălnar).

CS Ocna Mureș – Performanța Ighiu 1-4 (0-2). Gabor (88) respectiv S. Turuş (14, 41, 57) şi Birk (79).

Graţie acestui succes Ighiul este cel puţin până mâine, noul lider al campionatului. Adi Himcinschi, la al doilea succes consecutiv pe banca Performanţei, a jucat cu 12. Boldi – 4. Mărginean, 16. Ov. Turuş, 3. C. Oltean, 11. Năcreală, 6. Hârciagă, 5. Cos. Simtion, 7. Oniche, 18. C. Dănilă, 14. Birk, 10. S. Turuş (2. Soporan, 13. Sauer, 5. M. Oltean), în timp ce ocnamureşeni, fără punct în campionat, au replicat prin 12. Szabo – 6. Iuga, 3. Rostaş, 4. Vintilă, 16. Spinean, 11. Gabor, 8. Lepşa, 7. Nemeş, 19. Mureşan, 10. Kiss, 15. Cociş (8. Andrea, 13. Nagy).

Rapid CFR Teiuș – ACS Șurianu 1945 Sebeș 1-2  (1-2). M. Nagy (44) respectiv Diaconu (20, 42).

Gruparea de lângă Gară i-a utilizat pe G. Costea – Muntean, M. Nagy, Pop, Lazăr, Trifa, V. Domşa, Breaz, M. Domşa, Juncan, G. Cerghedean în timp ce trupa din Arinii Sebeşului au jucat într-o formulă care i-a avut în componenţă pe I. Szekely – Circov, Ştefan Radu, V. Morariu, Mirca, Ludwig, Trif, Ad. Neag, Lăcătuş, Diaconu, M. Lupşan.

CIL Blaj – Euro Șpring  1-0 (1-0). Pintea (18). În minutul 5, D. Mercurean (Euro) a ratat un 11 metri, şut pe lângă poartă!

Trupa din Mica Romă i-a avut pe gazon pe R. Damian – Câmpean, Cas. Tulea, Z. Szekely, R. Comănici, Ioo, Pintea, S. Szabo, Cr. Comşa, Ad. Cerghedean în timp ce sprinjenii au evoluat cu Mihăilescu – Cutean, Stancu, Haidiner, Ov. Muntean, D. Mercurean, H. Ciucă, Petruse, Fălămaş, Cr. Bodea.

Viitorul Sântimbru – Dalia Sport Daia Română 8-0 (4-0)FOTO 9-.48 E. Hălălae (2), Alecu Alexandru (27, 39, 43, 50, 70), Dumbra (57, 90+1).

Sântimbrenii au aliniat o formaţie care i-a cuprins pe 12. Ov. Barna – 8. Ov. Crişan, 15. Dâscă, 2. Creţa, 16. C. Hălălae, 14. Pereat, 5. E. Hălălae (cpt.), 11. I. Creţiu, 10. Drăghiciu, 17. Vl. Rancea, 9. Alecu Alexandru (7. Dumbra, 4. Fl. Creţiu, 3. Ruscă, 6. Dumitrescu) iar dăienii au replicat cu 77. Podar – 7. I. Stoia, 18. Cătălina, 4. Hileag (cpt.), 3. I. Cibu, 9. Bişboacă, 10. M. Coman, 15. Fl. Avram, 11. Drăgoi, 14. Mihalache, 2. Cornea. Meci foarte bun al echipei pregătită de Ovidiu Ceclan, în continuare suspendat, cinci goluri înscrise de Alecu Alexandru-oare cum au renunţat cei de la Industria Galda de Jos la un astfel de jucător?, şi o grupare a oaspeţilor, lipsită de aportul lui H. Marian, R. Moga-suspendaţi, Diaconu-plecat în Germania plus alţi vreo 2-3 aflaţi în… refacere după nunta de sâmbătă seara, care practic nu au contat, au fost ingredientele jocului de la Galtiu!

ASC Pianu 2013 – Mureșul Vințu de Jos 1-6 (0-4). Grecu (75 din 11 metri) respectiv M. Cristea (12, 79), Răcătăian (25), M. Iuoraş (33, 41) şi Alex Popa (90+1).

Căt. Popa – Cotruş, Ţimpea, Alexandru, Drăgoi, Fătăşan, Petra, Grecu, CruceanAxente şi Cl. Furdui au alcătuit echipa de start a pienarilor, iar liderul a jucat cu o formulă de echipă în care s-au regăsit Ad. Roman – I. Trăscăian, Sârbu, Borşoi, Fântână, Gavrilă, Răcătăian, Javla, M. Cristea, Fleaca, M. Iuoraş. Liderul, antrenat de Mihai Manea şi Raul Oargă, şi-a luat rolul în serios şi au învins net o gruparea a Pianului care a suferit astfel un nou eşec. Unul mult mai drastic decât se anticipa.

Inter Ciugud – CSO Cugir 5-2 (3-1). R. Truşcă (7), P. Dârjan (11), D. Lupşan (17), Frătean (62, 71) respectiv Sabău (35) şi Tatarciuc (73). R. Bucur (Inter) a fost eliminat în minutul 83.

Amfitrionii au evoluat cu 1. Al. Mureşan – 2. I. Bran, 18. G. Andreica, 16. M. Oprea, 7. I. Gherman, 22. R. Truşcă, 10. Frătean, 17. D. Lupşan, 11. S. Bran, 9. P. Dârjan, 21. S. Mărginean (12. Bicheşi, 13. I. Stoia, 5. R. Bucur, 81. A. Miclea) iar vizitatorii cu 1. Ludoşan – 17. Tatarciuc, 5. Tr. Avram, 20. Al Nemeş, 14. L. Goronea, 3. Comănese, 15. Cr. Grozav, 14. Pintilei, 7. Sabău, 19. Varga, 8. V. Mihu (22. Postei, 10. Damian, 13. Alexandru Florin, 8. Jorj, 21. R. Pop, 16. Teban, 18. Alexandru Vasile).

CLASAMENT

1 Mureșul Vințu de Jos     7        6        1        0        17 – 6           11      19p

2 Viitorul Sântimbru         7        6        0        1        23 – 5           18      18p

3 Performanta Ighiu          7        5        1        1        26 – 8           18      16p

4 Euro Șpring                   7        4        3        0        13 – 4           9        15p

5 Olimpia Aiud                 7        4        2        1        19 – 10         9        14p

6 FC Miceşti                    7        4        1        2        13 – 8           5        13p

7 Şurianu 1945 Sebes       7        3        2        2        17 – 13         4        11p

8 Inter Ciugud                  7        3        0        4        17 – 14         3        9p

9 Dalia Sport Daia Rom.   7        2        3        2        14 – 18         -4       9p

10 CIL Blaj                      7        2        2        3        11 – 8           3        8p

11 ASC Pianu 2013          7        2        2        3        8 – 17           -9       8p

12 Energia Săsciori           7        2        1        4        10 – 19         -9       7p

13 Rapid CFR Teiuș        7        2        0        5        9 – 11           -2       6p

14 Cuprirom Abrud          7        1        1        5        8 – 18           -10     4p

15 CSO Cugir                  7        0        1        6        7 – 34           -27     1p

16 CS Ocna Mureș                     7        0        0        7        3 – 22           -19     0p

 


 
 
 

Publicitate

Publicitate