DSC08904Primele meciuri ale acestei etape de campionat s-au terminat. După disputarea meciurilor au rezultat următoarele scoruri:

Azi: OLIMPIA AIUD – INTER CIUGUD  2-1 (1-0). Antonescu (21, 90+3) respectiv P. Dârjan (49).

Olimpia joacă în formula23. Gânscă – 3. Căt. Muntean, 16. G. Szekelyi, 15. Ov. Oniga, 5. R. Bălan, 18.Miske, 11. Antonescu, 9. Silea, 14. G. Cotoară, 10. Val. Drăgan, 13. P. Muntean (95. Clipici, 2. I. Sas, 8. Vaidasigan, 17. Ciubucă, 6. R. Epure, 7. Felindean, 4. R. Ţălnar) iar ciugdenii răspund cu 1. Mureşan – 7. R. Creţu, 6. D. Lupşan, 5. A. Miclea, 10. Frătean, 2. I. Gherman, 4. S. Bran, 9. S. Mărginean, 8. P. Dârjan, 11. Pârvan, 3. C. Roman (12. Bicheşi, 14. I. Bran, 15. I. Stoia).

MUREŞUL VINŢU DE JOS – RAPID CFR TEIUŞ  1-0 (1-0). Gavrilă (6).

Vl. Răducanu – M. Crsitea, Gavrilă, Răcătăian, Borşoi, Fântână, Sârbu, I. Cristea, I. Trăscăian, D. Ianc au jucat pentru Vinţ, în timp ce G. Costea – Puia, Muntean, Pop, Lazăr, R. Domşa, Trifa, Breaz, M. Domşa, Juncan, Cas. Cristea au format gruparea de lângă Gară.

ACS ŞURIANU 1945 SEBEŞ – CUPRIROM ABRUD 2-0 (1-0). Lăcătuș (5) și Diaconu (68). Al doilea succes stagional pentru gruparea din Arinii Sebeşului respectiv a cincea înfrângere pentru moţi!

Şurianu: 33.Szekely – 2. B.Muntean (35′ 15.N.Găldean), 3.Ludwig, 4.Şt.Radu, 5.R.Trif, 6.Mirca (89′ 17.Selagea), 7.Ad.Neag, 9.Circov (73′ 8.Cristurean), 10.Ad.Lăcătuş, 11.Diaconu (cpt), 16.M.Lupşan (83′ 18.Colcer). Pe bancă: 1.Petrescu, 14.Boromiz. Cuprirom: 1.Ţiboc – 16.Toderaş, 14.Stan (cpt), 6.I.Paşca, 2.V. Mureşan, 15.M. Micu, 9.I. Miheţ (80′ Cioflica), 3.D.Burz (80′ Mucea), 18.Borza (87′ Corpade), 10.R.David, 7.Mocan (71′ Olelei). Pe bancă: 12.Olaru, 19.Sularea, 20.Avram. De remarcat prestaţia excelentă a juniorilor Sebeşului, toti proveniţi de la LPS Sebeş (Szekely, Trif, Ludwig, Lăcătuş şi Muntean). La multi ani lui Ciprian Diaconu, care duminică, 28 septembrie, împlineşte 26 de ani (şi-a serbat aniversarea marcând al 4-lea gol stagional).

ENERGIA SĂSCIORI – CIL BLAJ 2-4 (2-2). M.Cîmpean (9, autogol), P. Rahovean (22) respective Cherghizan (40, 44), Comănici (83, 89).

Gazdele au condus cu 2-0 până în minutul 40, dar au pierdut jocul în ultimele şapte minute iar blăjenii au realizat primul succes extern al stagiunii.

EURO ŞPRING – CS OCNA MUREŞ 1-0 (1-0). D. Mercurean (39). I, Mihaiu (Euro) a fost eliminat în minutul 75!

Fără 5 titulari, Euro Șpring a învins la limită “lanterna roșie” şi se menţine în lupta pentru prima poziţie a clasamentului.

DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ – CSO CUGIR 3-0 (1-0). Hileagă (17, penalty), M. Coman (43), Bișboacă (81).

Dăienii nu au avut probleme în disputa cu trupa de la poalele Drăganei şi au decicat victoria antrenorului Horațiu Marian, cel care joi a împlinit 31 de ani.

PERFORMANŢA IGHIU – ACS PIANU 2013 4-1 (3-0) FOTO 8-21. R. Morar (4), S. Turuş (9), Bălaş (27), C. Oltean (77) respectiv Grecu (70).

Debut cu dreptul pentru noul antrenor al Performanţei, Adi Himcinschi, într-o partidă în care după nici o jumătate de oră scorul era de 3-0 pentru gazed, asta în ciuda faptului că portarul pienarilor, ex-uniristul Cătălin Popa (n.a. ajuns la rându- la vârsta de…50 de ani!), a mai reuşit câteva parade!

VIITORUL SÂNTIMBRU – FC MICEŞTI 1-0 (0-0) FOTO 1-7. Alecu Alexandru (47).

Miceştenii lui Fane Fogoroşi şi-au vândut scump pielea la Galtiu, însă până la urmă trupa lui Ovidiu Ceclan, aflat în tribună ispăşindu-şi ultima etapă de suspendare, a câştigat trei puncte care o menţin pe locul secund.

CLASAMENT

1 Mureșul Vințu de Jos     6        5        1        0        11 – 5           6        16p

2 Viitorul Sântimbru         6        5        0        1        15 – 5           10      15p

3 Euro Șpring                   6        4        2        0        12 – 3           9        14p

4 Performanta Ighiu          6        4        1        1        22 – 7           15      13p

5 Olimpia Aiud                 6        4        1        1        18 – 9           9        13p

6 FC Miceşti                    6        3        1        2        10 – 8           2        10p

7 Dalia Sport Daia   6        2        3        1        14 – 10         4        9p

8 ACS Şurianu Sebes       6        2        2        2        14 – 11         3        8p

9 ASC Pianu 2013           6        2        2        2        7 – 11           -4       8p

10 CIL Blaj                      6        2        1        3        10 – 7           3        7p

11 Energia Săsciori           6        2        1        3        10 – 16         -6       7p

12 Inter Ciugud                 6        2        0        4        12 – 12         0        6p

13 Rapid CFR Teiuș        6        2        0        4        7 – 8   -1       6p

14 Cuprirom Abrud          6        1        0        5        7 – 17           -10     3p

15 CSO Cugir                  6        0        1        5        5 – 29           -24     1p

16 CS Ocna Mureș                     6        0        0        6        2 – 18           -16     0p

 

 
 
 

Publicitate

Publicitate