SIGLA FRFMeciurile din cadrul campionatului de juniori republicani s-au terminat. După disputarea meciurilor din cadrul seriei a 7-a s-au obținut următoarele:

Juniori A:

ACS Sepsi OSK 0 – 2 CS GAZ METAN Mediaş,

CS Unirea Tărlungeni 0 – 12 SC FC Braşov SA,

FK Csikszereda Miercurea Ciuc 3 – 3 LPS Sebeş,

AS FC ASA 2013 Târgu Mureș 2 – 1 LPS Târgu Mureş,

AS FC Precizia Săcele 3 – 4 ACS Viitorul Ungheni,

CS FOREX Braşov 0 – 1 AS FC Interstar Sibiu,

CSŞ Braşovia Brasov 1 – 1 AFC Unirea 1924 Alba Iulia,

Liceul Tehnologic Lucian Blaga Municipiul Reghin 3 – 0 ACS CS Viitorul Sibiu.

CLASAMENT

1.ACS Viitorul Ungheni   6        6        0        0        33-4   29      18p

2.SC FC Braşov SA        6        5        1        0        26-3   23      16p

3.FC Interstar Sibiu         6        4        1        1        29-5   24      13p

4.LPS Târgu Mureş         6        4        0        2        28-5   23      12p

5.CS FOREX Braşov      6        4        0        2        12-4   8        12p

6.GAZ METAN Mediaş 6        4        0        2        12-6   6        12p

7.CSS Brasovia Brasov   6        3        2        1        10-8   2        11p

8.Unirea 1924 Alba Iulia   6        3        2        1        7-6     1        11p

9.LPS Sebeş                   6        3        1        2        22-9   13      10p

10.ASA Târgu Mureș      6        2        2        2        6-9     -3       8p

11.Csikszereda                6        1        2        3        7-11   -4       5p

12.CS Viitorul Sibiu        6        1        0        5        10-17           -7       3p

13.ACS Sepsi OSK         6        1        0        5        4-17   -13     3p

14.Liceul Tehno.Reghin   6        1        0        5        8-34   -26     3p

15.FC Precizia Săcele      6        0        1        5        5-16   -11     1p

16.Unirea Tarlungeni        6        0        0        6        2-67   -65     0p

Juniori B:

ACS Sepsi OSK 0 – 8 CS GAZ METAN Mediaş,

CS Unirea Tarlungeni 0 – 8 SC FC Braşov SA,

FK Csikszereda Miercurea Ciuc 2 – 2 LPS Sebeş,

AS FC ASA 2013 Târgu Mureș 2 – 1 LPS Târgu Mureş,

AS FC Precizia Săcele 2 – 1 ACS Viitorul Ungheni,

CS FOREX Braşov 1 – 2 AS FC Interstar Sibiu,

CSŞ Brasovia Brasov 1 – 7  AFC Unirea 1924 Alba Iulia,

Liceul Tehnologic Lucian Blaga Municipiul Reghin 1 – 1 ACS CS Viitorul Sibiu.

CLASAMENT

1.GAZ METAN Mediaş 6        5        1        0        21-4   17      16p

2.Unirea 1924 Alba Iulia   6        5        1        0        19-3   16      16p

3.FC Interstar Sibiu         6        5        1        0        19-4   15      16p

4.SC FC Braşov SA        6        5        0        1        28-3   25      15p

5.LPS Sebeş                   6        3        2        1        10-7   3        11p

6.CS FOREX Braşov      6        3        1        2        12-10           2        10p

7.ASA Târgu Mureș        6        3        1        2        9-7     2        10p

8.ACS Viitorul Ungheni   6        3        0        3        26-9   17      9p

9.Csikszereda                  6        2        2        2        11-13           -2       8p

10.CS Viitorul Sibiu        6        2        2        2        9-12   -3       8p

11.LPS Târgu Mureş       6        2        0        4        12-11           1        6p

12.FC Precizia Săcele      6        2        0        4        7-15   -8       6p

13.Liceul Tehno.Reghin   6        1        2        3        5-8     -3       5p

14.ACS Sepsi OSK         6        0        1        5        6-41   -35     1p

15.CSŞ Brasovia Brasov           6        0        0        6        1-22   -21     0p

16.CS Unirea Tărlungeni      6        0        0        6        2-28   -26     0p

 

 
 
 

Publicitate

Publicitate