Juniorii A şi B ai Unirii Alba Iulia, pregătiţi de Vasile Ursu şi Florian Brumaru, au participat în acest weekend la un turneu amical la Cluj-Napoca. Niciuna dintre echipele albaiuliene nu a pierdut vreun meci din două partide disputate, iar juniorii lui Ursu au obţinut două victorii.

Elevii lui Vasile Ursu au învins cu 2-0 Dios Gyor , prin golurile lui Lasconi şi Scheau şi cu 1-0 Şcoala de Fotbal „Ardealul” din Cluj-Napoca. În meciul cu Şcoala de Fotbal Ardealul din Cluj-Napoca, Lasconi a marcat singurul gol.

La juniori B, elevii lui Brumaru au învins cu 2-0 Dios Gyor, graţie reuşitelor lui Boamfă şi Morar.  În al doilea joc, gruparea din Alba Iulia a remizat, scor 1-1, golul albaiulienilor fiind marcat de Culda din penalty.

Competiţia a avut loc în sistemul „triunghiular” şi s-a jucat fiecare cu fiecare, câte o repriză de 45 de minute.