Viitorul Sântimbru a învins pe propriul teren modesta echipă Olimpia Aiud. Scorul final, 1-0, a trimis echipa din Aiud spre Liga a V-a. Aiudenii au fost ”mușcați” de Pisoiu în minutul 42, iar scorul final a rămas 1-0.

Liderul Europa Alba Iulia a avut parte de un meci facil contra echipei Arieșul Baia de Arieș, grupare pe care a învins-o cu 3-0, datorită golurilor marcate de Bratima, în minutele 43 și 89, iar Ponoran a închis tabela în minutul 90.

Sportul Sebeș a învins Cuprirom Abrud cu 2-1, la capătul unei partide pe care a stăpânit-o la discreție. Diaconu a deschis scorul în minutul 55, iar Pienariu a majorat diferența, în minutul 65. Golul de onoare al abrudenilor a fost marcat de Mornea.

Aflată în lupta pentru evitarea retrogradării, CS Ocna Mureș a pierdut pe propriul teren partida cu FC Cugir. Unicul gol al partidei a fost marcat de Marcu, în minutul 50, de la 11 metri.