CS Zlatna a remizat, marți, în deplasare, la Reghin, în compania formației Avântul Reghin. Scorul final a fost 1-1, după ce echipa lui Dorel Mureșan a fost condusă cu 1-0 din penalty. Pentru CS Zlatna a marcat Suciu în minutul 81,  când echipa se afla în inferioritate numerică.

CS Zlatna a obținut un punct important în lupta pentru evitarea retrogradării. Deplasarea de la Reghin s-a dovedit a fi fructoasă, dar gazdele au avut un penalty în minutul 17 al partidei.

CS Zlatna a jucat cu: Târziu – Sucală, Marian, Man, S.Pop – A.Câmpean, Kopandy, Morar, Drăgan – Suciu, P. Pop.

Remiza obținută la Reghin a dus Zlatna pe locul 14, cu 16 puncte. Trupa pregătită de Dorel Mureșan se află la doar trie ”lungimi” de un loc neretrogradabil