Joi au avut loc la Biia, respectiv la Șpring ultimele două partide din cadrul ”optimilor” Cupei României la fotbal. După ce șase meciuri au avut loc miercuri, joi, s-au stabilit și ultimele două echipe calificate în sferturi.

După ce a ajuns la penalty-uri, CS Ocna Mureș a reușit să se califice în faza următoare a competiției învingând cu 4-5 Viitorul Biia, asta după în timpul regulamentar scorul a fost 1-1.

Cealaltă partidă a fost între Colorado Șpring și Rapid CFR Teiuș încheiată cu 2-1 în favoarea echipei din Teiuș.

Așadar în sferturi s-au calificat echipele: CSO Cugir, Performanța Alba Iulia, Europa Alba Iulia, Rapid CFR Teiuș, Arena Alba Iulia, FC Cugir, Cuprirom Abrud și CS Ocna Mureș.

Marți la sediul AJF Alba vor avea loc tragerile la sorți pentru a se stabili programul după care se vor desfășura sferturile de finală.