Sâmbătă, Performanţa Ighiu a pierdut şi manşa secundă a disputei cu campioana en-titre a juniorilor A1, Olimpia Gherla, desfăşurată la Gherla, pe o căldură sufocantă, în faţa a aproximativ 700 de spectatori.

Echipa antrenată de Adrian Florea a dominat prima treime a disputei de la Gherla, izbutind să deschidă scorul prin reuşita lui Benchea, dar gazdele au reuşit să revină, iar scorul pauzei să fie de 3-1.

Repriza secundă, albaiulienii au revenit încrezători în ei, iar Florea a redus din diferenţă, dar la sfârşitul partidei tabela indica scorul de 4-2 pentru Olimpia Gherla.

Astfel, campionii judeţeni la juniori A1, au ratat calificarea în fazele superioare ale competiţiei, după ce în campionat albaiulienii au spulberat tot, reuşind doar un singur egal şi în rest victorii.