Olimpia Aiud a răsucit şi mai adânc cuţitul în rana echipei Metalul Aiud. La pauză scorul a fost 2-1 în favoarea echipei Olimpia Aiud, iar după pauză Olimpia a mai înscrisă încă odată, iar derby-ul Aiudului s-a încheiat 3-1.

În minutul 6 Vali Drăgan a deschis scorul pentru Olimpia Aiud, în vreme ce Adrian Birk a egalat în mintul 24. Scorul pauzei a fost stabilit de Felindean în minutul 25.

După pauză Metalul a încercat zadarnic să mai înscrie, dar golul a picat tot din partea echipei Olimpiei Aiud. Horvat a înscris în prelungiri.

Iată cele două distribuţii:

Olimpia: Gânscă – Văcariu, Ghirca, Silea, Gâtea, Ţălnar, Horvat, Bucur, Felindean, V. Drăgan, Ponoran. Antrenor: Remus Ţălnar şi Rareş Gânscă.

Metalul Aiud: Ranca, Bleza, Muntean, Todea Turzay, Moga, R. Andone, A. Birk, Andrea,  Coltor, Vaida. Antrenor: Radu Andone.