IMG_9643Olimpia Aiud a învins cu 3-0 Rapid CFR Teiuș, la primul joc oficial cu Radu Andone pe bancă. Pentru aiudeni au marcat Andrea, Felindean și Sebastian Hagău. La pauză scorul a fost 1-0, dar după pauză Olimpia s-a dezlănțuit și a învins la scor de neprezentare formația lui Horațiu Rusu.

În minutul 12 Andrea a deschis scorul, golul acestuia avea să fie singurul din prima repriză. În partea secundă Felindean a făcut 2-0, în mintul 73, iar nou intratul Sebastian Hagău a închis tabela în minutul 88.

Cei doi antrenori au folosit următoarele distribuții:

Olimpia Aiud: Gânscă – Silea, Bucur, Andrea, Birk, Ilea, G. Cotoară, Cristea, Drăgan, Vaida, Felindean. Au mai jucat: P. Muntean, Șușman, Hagău, Vlad.

Rapid CFR Teiuș: Macarie –  Muntean, Dâscă, Cerghetean, Popa, N. Pop, Puia, Trifa, Goangă, Coltor, A. Oltean. Au mai jucat: H.Rusu, Drăgoi.

În urma acestui succes, Olimpia Aiud acumulează 16 puncte, în vreme ce Rapid CFR Teiuș are 19. Etapa viitoare  Olimpia Aiud va juca în deplasare cu Inter Ciugud, în vreme ce Rapid CFR Teiuș va primi vizita echipei Energia Săsciori.