Elevii lui Vasile Ursu au reuşit să producă surpriza la Juniori A. Aceştia au învins liderul Gloria Bistriţa, echipă neînvinsă până la acest meci. Fotbaliştii bistriţeni aveau încasate 5 goluri până la meciul de duminică, iar în jocul direct albaiulienii au marcat de trei ori în doar 90 de minute.

La pauză, scorul a fost 2-1 în favoarea albaiulienilor, graţie golurilor marcate de Scheau şi Tamaş. După pauză, a mai marcat Constantea şi s-a încheiat 2-3 pentru Unirea Alba Iulia.

Vasile Ursu a mizat pe următoarea formulă de joc: Clipici – Stoica, Constantea, Rus, Matei, Coţolan, Scheau, Ioani, Tamaş, Dendiu şi Lasconi. Au mai intrat: Drăghiciu, Vodă, Joldeş şi Iacşa.

La Juniori B, elevii lui Florian Brumaru au fost învinşi cu 4-2, după ce la pauză scorul era 1-1. S-a terminat 4-2 pentru bistriţeni, deşi albaiulienii au condus 2-1.

Florian Brumaru a trimis în teren următorul „11”: Podar – Rodean, Iancu, Cioplântă, Monescu – Buda, Fulea, Morar, Culda, Rahovean, Boamfă. Au mai jucat: Nanu, Şandru, Oană şi Alexievici, Goguţă.

Etapa viitoare, Juniorii A şi B ai Unirii vor juca pe propriul teren cu FC Maramureş Baia Mare,  meciuri ce ar putea avea loc chiar pe Stadionul „Cetate”.