Albaiulianul Nicușor Stanciu a marcat, joi seara, contra celor de la Inter Milano. Fotbalistul de la FC Vaslui a marcat în minutul 35, de la 11 metri. Penalty-ul a fost obținut de Antal, după ce Stanciu i-a dat o pasă, cu care l-a lăsat singur cu portarul Castelazzi, pe coechipierul său.

Fotbalistul pregătit de Marius Șumudică a început curajos partida de la Milano, Stanciu având câteva ocazii bune de a marca în partida cu Inter. Mai mult, pentru a-i da încredere albaiulianului, tehnicianul moldovenilor l-a numit pe acesta căpitan de echipă, deși Stanciu are doar 19 ani, dar deja se află în vizorul unor echipe din Europa.

Disputa cu Inter Milano reprezintă a doua manșă din Play-Off-ul Europa League. Partida de pe „San Siro” s-a încheiat 2-2, iar Stanciu a fost înlocuit în minutul 78. Cel mai probabil, sportivul acuza crampe musculare.