Pe parcursul a două zile, în Sala de Atletism a Complexului „Lia Manoliu” s-au desfăşurat Campionatele Naţionale de Atletism. Judeţul Alba a fost reprezentat de nouă sportivi, de la CS Unirea Alba Iulia şi CSŞ Blaj.

În prima zi a competiţiei, Anca Bunea (CS Unirea Alba Iulia – CSŞ Mediaş) a obţinut poziţia a cincea, cu timpul de 4:41:53, în timp ce Denisa Talpaş (CSŞ Blaj) a terminat competiţia pe locul nouă, cu timpul de 5:00:02. Pe aceeaşi lungime, dar în competiţia rezervată băieţilor, Iulian Stoica a obţinut locul 14, cu timpul de 4:15:44, acesta fiind urmat de Darius Cristea (locul 22 – 4:18:49), Alexandru Pintea (locul 23 – 4:19:69), Alin Oancea (locul 38 – 4:33:05).

(P)  Adidasi alergare  și tricouri pe FashionSport.ro.  Peste 40.000 de articole sport pentru femei, bărbați și copii. Branduri : Nike, Adidas, Puma, Dunlop, Slazenger, Lee Cooper, Karrimor, Everlast etc. Reduceri mari în fiecare zi.

Toţi băieţii menționați mai sus au reprezentat în concurs Clubul Sportiv Şcolar Blaj. La proba de 400 de metri, Călin Gorcea (CSŞ Blaj – CS Unirea Alba Iulia) a obţinut poziţia a şasea, cu timpul de 51,16 secunde.

În cea de-a doua zi, în cursa de 800 de metri fete, Denisa Talpoş (CSŞ Blaj) a obţinut locul 11, fiind cronometrată cu timpul de 2:22:07. La aceeaşi probă, dar rezervată băieţilor, Iulian Stoica (CSŞ Blaj) a obţinut locul 19, cu timpul de 2:05:25. La proba de 3.000 de metri feminin, Anca Bunea nu a reuşit să termine cursa. Tot la 3.000 de metri, dar masculin, Alexandru Pintea (CSŞ Blaj) a obţinut locul 18, cu timpul de 9:32:64, Darius Cristea a obţinut locul 26 cu timpul de 10:05:86, iar Alin Oancea (CSŞ Blaj) a obţinut locul 28 cu timpul de 10:15:12.