Tânăra formație din Alba Iulia, Europa nu a reușit să obțină punct sau puncte nici după runda secundă a Ligii a III-a. Elevii lui Radu Andone au cedat 4-1 partida  din deplasare cu Național Sebiș, chiar dacă gazdele au jucat mai bine de 40 de mintue fără un jucător.

Scorul a fost deschis în minutul 40 de Ember, acesta a stabilit scorul pauzei dintr-o lovitură liberă. La două minute de la reluarea părții secunde Național Sebiș a rămas în 10 oameni, iar Capătă, Coțan și Țârlea l-au în vins pe Cotoară.

Europa a margat golul de onoare la 3-0 prin Paul Muntean. După două etape Europa Alba Iulia nu a acumulat nici un punct, iar la golaveraj echipa lui Andone a încasat 6 goluri și a marcat doar unul.

Europa Alba Iulia a jucat în următoarea componență: Cotoară – D. Lupşan, Sg. Oara, Andrea, Arsene, Apetri, B. Cristea, Bratima, Circov, M. Cristea, P. Muntean. Au mai jucat R. Andone, R.Danciu, Culda, Hârciagă