IMG_1237Metalurgistul Cugir a învins cu 1-0 FCM Baia Mare, în primul meci din play-off. Unicul gol al partidei a fost marcat de Lucian Itu în minutul 15. Fotbalistul cugirean a înscris direct din corner.

Prima repriza a fost una apatică, doar golul lui Itu și o minge scoasă cu greu de Tiut i-a dezmorțit pe fanii cugirenilor.

Repriza secundă a fost una modestă cele două echipe apropindu-se rar de porțile apărate de Bota și Tiut.

În urma acestui succes Metalurgistul a acumulat 23 de puncte în clasamentul play-off, iar etapa viitoare va juca acasă cu Național Sebiș.

Metalurgistul Cugir: Tiut – Man, Schuller, Potopea, Ștefan Radu, Negură, Goronea, Itu, Câmpean, Radu și Cârstean. Rezerve: Lăncrănjan, Tăban, Ianc, Tothăzan, Șuteu, Iovănescu și Șuvaina. Antrenor: Marius Opric.