IMG_1262Antrenorul Marius Opric și-a permis să menajeze mai mulți titulari în partida cu Unirea Jucu, dar chiar și așa, jucătorii cărora li s-a oferit șansa să prindă „tricoul de titular” au învins cu 3-2.

La fel cum s-a întâmplat și la meciul cu FCM Baia Mare, oaspeții au deschis scorul rapid în minutul opt prin Suciu, însă avantajul vizitatorilor a fost recuperat rapid de Cârstean care a înscris în minutul 25.

Cinci minute mai târziu de la golul egalizator, același Cârstean a înscris cu capul după o centrare bună de pe dreaptă.

În repriza secundă Iulian Cristea a înscris pentru 3-1, însă oaspeții nu au predat armele și au marcat odată prin Stan.

Metalurgistul Cugir: Lăncrănjan- Man, Radu Ștefan, Ed. Schuller, A. Ianc, Oara, I. Cristea, A. Câmpean, Goronea, I. Radu și Cârstean. Au mai jucat: Trășcan, Tăban, Iovănescu, Tothăzan.