Duminică de la ora 11:30, în Liga a IV-a au mai avut loc două partide din cadrul etapei secunde.

Performanța Ighiu – Metalul Aiud 1-2

Performanţa Ighiu suferă serios în acest debut de sezon. După ce au pierdut 0-1 cu Cuprirom Abrud, elevii lui Paul Ciucă au pierdut dumnică pe propriul teren 1-2 cu Metalul Aiud.

Joldeş a deschis  rapid scorul în minutul 5, dar aiudenii au egalat prin Muntean, iar după pauză acelaşi Muntean a adus victoria vizitatorilor.

Energia Săsciori – Rapid CFR Teiuș 4-0

Energia Săsciori a reuşit să-şi revină după eşecul din prima etapă cu Metalul Aiud. Săsciorenii au marcat de patru ori fără a primi gol, la capătul unui meci dominat categoric de echipa lui Faur.

Dalia Sport Daia Română – Cuprirom Abrud  2-1

Dalia Sport Daia Română a învins cu 2-1 Cuprirom Abrud în a doua etapă din Liga a IV-a şi a reuşit să provoace o nouă surpriză în runda a doua.