UnireaViitorul Ungheni a învins, în deplasare, echipa albaiuliană condusă de Bebe Brumaru cu scorul de 3-1 (1-1). Partida a fost disputată pe terenul II al Complexului Cetate din Alba Iulia.

Primele două goluri ale echipei din Mureș au fost marcate din lovituri de la 11 metri, iar ultimul în minutele de prelungiri. Echipa este neînvinsă până acum în campionat.

Uniriștii au marcat doar un singur gol în partida cu ACS Viitorul Ungheni, gol înscris de Monescu, iar lotul echipei de juniori ai Unirii a fost compus din: 12. R. Baba (cpt.)   – 16. G. Avram, 4. Oţoiu, 23. Olar, 17. Monescu, 8. Oancea, 10. Nicola, 33. I. Biro, 7. Vl. Constantin, 11. Cuştiuliţă, 9. Oană (au mai intrat 20. Mândroc, 3. Micu, 21. Scrobotă, 18. Bustan.1. Ra. Balea, 2. Maniu, 13. Oniciu).