IMG_1661Unirea Alba Iulia a jucat miercuri la Bistrița cu LPS Bistrița, formație pe care a învins-o cu 3-0, grație golurilor marcate de Matei și Culda. La pauză, scorul a fost 1-0 pentru formația antrenată de Dăscălescu.

În minutul 44, Unirea Alba Iulia a deschis scorul după ce Matei a fructificat cu capul centrarea lui Ragovean. După pauză a ieșit la rampă Sebastian Culda. Fotbalistul de la Unirea Alba Iulia a înscris două goluri superbe. Primul a fost un șut de la peste 20 de metri la colțul lung, iar golul de 3-0 a fost marcat direct din corner.

„Am jucat slab în prima repriză, e importantă victoria și cele trei puncte puse în joc. Se pare că vom merge cap la cap cu Gaz Metan Mediaș până la finalul campionat”, a declarat Mihai Dăscălescu, antrenorul juniorilor A.

Unirea Alba Iulia: Suciu – Rodean, Constantea, N. Rus, Iancu – Șandru, Tamaș, Schiau – Rahovean, Lăsconi, Culda. Au mai jucat: Matei, Stoica, Ioani, Buda.

Duminică, pe Stadionul „Cetate” din Alba Iulia, va avea loc partida dintre Unirea Alba Iulia și LPS Sebeș.