Gabriela Stoia - foto facebook Vineri la Cluj a avut loc a 59-a ediție a  Campionatelor Internaționale de Atletism ale României, iar județul Alba a fost reprezentat de Călin Gorcea de la CSS Blaj și Gabriela Stoia de la LPS Alba Iulia.

Dacă Gabriela Stoia s-a clasat pe locul șase și pe primul loc la secțiunea a II-a. Călin Gorcea a venit pe locul patru.

(P)  Adidasi alergare  și tricouri pe FashionSport.ro.  Peste 40.000 de articole sport pentru femei, bărbați și copii. Branduri : Nike, Adidas, Puma, Dunlop, Slazenger, Lee Cooper, Karrimor, Everlast etc. Reduceri mari în fiecare zi.

Ambii au participat la proba de 400 de metri, fiind invitați de către Federația Română de Atletism, în vederea convocării la loturile naționale.

Gabriela Stoia a fost mai departe de podium, în vreme ce Gorcea a fost aproape de ultima treaptă a podiumului.