PERFORMANȚA IGHIU – ASU POLI TIMIȘOARA 6-0 (3-0). Boldea (25), R. David (30, 88), Keita (57), Tiut (73 din 11 metri), Vasi (78, autogol).

Ighiu a reușit să se impună cu un set la zero și a demonstrat că nu întotdeauna…mărimea contează. Mărimea lotului! Ci ceea ce contează cu adevărat este valoarea, experiența! Și stabilitatea financiară!

Ighienii, antrenor Vasi Ursu, au mizat pe Tiut – Gîț, Vlădia, Cherecheș – Buda, Poiană, Boldea, Keita – Circov, S. Turuș (cpt.), R. David (Miklos – Toma, Fetița).

Treninguri pe FashionSport.ro. Peste 40.000 de articole sport de la cele mai mari branduri . Îmbrăcăminte, încălțăminte și accesorii pentru bărbați, femei și copii

CSM ȘCOLAR REȘIȚA – UNIREA ALBA IULIA 2-1 (1-0). Pentru albaiulieni a marcat Sebi Culda (47-pasă B. Ștef și finalizare elegantă de la circa 20 de metri a unirstului ajuns la cota trei goluri marcate în acest tur de campionat).  Golul doi al gazdelor a fost unul cu cântec, asta din moment ce Joldeș a rspins balonul din fața liniei porții iar asiatentul a fugit repede la centru și a validat pseudoreușita bănățenilor care au bifat al cincilea succes consecutiv iar elevii lui Radu Andone au pierdut prima partidă externă. Albaiulienii au jucat cu Căt. Suciu – Ioani, Mardare, M. Oprea (înlocuit în minutul 25 de R. Scrob), Matei, Goguța, F. Morar, Schiau, B. Ștef, Sebi Culda, Sulea (Lupea, G. Stan, Joldeș, R. Cordoș, Cuștiuliță, An. David). (D.U.)

Post-ul Liga a III-a, Seria a 4-a! Ighiu face set alb cu satelitul timișorenilor! Unirea pierde la Reșița! VEZI AICI formațiile și marcatorii! apare prima dată în Alba Sport.