IMG_2786Conduşi cu 1-0 la pauză, uniriştii lui Vasi Ursu au egalat la 1 în debutul mitanului secund dar mai apoi, chiar dacă au mai avut vreo 3 ocazii clare de a marca, au pierdut cu un neverosimil 1-6 în faţa liderului FC Braşov! Golul albaiulienilor (n.a. titularul Naţionalei Under 17 a României, Cătălin Suciu, s-a accidentat în minutul 2 şi a fost înlocuit de Manu Lăzăr-cel care a avut o prestaţie remarcabilă în repriza secundă a meciului juniorilor A, atunci când l-a înlocuit pe Rareş Baba, disputat cu doar câteva minute înainte!!!) a fost marcat de Andrei David dar amărăciunea rezultatului final rămâne, chiar dacă raportul forţelor de pe teren nu a indicat acest lucru…

(P)  Ghete fotbal copii  pe FashionSport.ro.  Peste 40.000 de articole sport pentru femei, bărbați și copii. Branduri mari: Nike, Adidas, Puma, Dunlop, Slazenger, Lee Cooper, Karrimor, Everlast etc. Reduceri mari în fiecare zi.

Vasi Ursu a jucat cu Căt. Suciu – Uţă, L. Dan, Scrob, R. Cordoş, N. Opriţa, Davidaş, S. Iacşa, B. Varga, D. Dup, An. David (M. Lazăr, Negrea, Al. Lupea, L. Duma).

În Arinii Sebeşului, LPS s-a impus cu 6-2 în jocul cu Viitorul Ungheni, goluri I. Tomescu 3, R. Bedelean, Buligă şi Miş. Doru Oancea a mizat pe Lepădat – Trif, Oltean, Gombocz, Rasa, Reti, Buligă, Szekely, R. Bedelean, Miş, I. Tomescu (Vali Cucea, Bucur, Lăcătuş, Ursa). (D.U.)