dscn0181Astăzi au avut loc partidele din cadrul rundei cu numărul 20 din Campionatul Naţional al juniorilor republicani, A respectiv B, iar formaţiile care reprezintă judeţul au obţinut următoarele rezultate:

JUNIORI A FOREX BRAŞOV – UNIREA ALBA IULIA 4-0. Pentru echipa lui Bebe Brumaru au jucat R. Baba – Şandru, Marcu, Oţoiu, I. Marcu, Rodean, Goguţa, Olar, Onacă, B. Ştef, Seb. Culda (G. Avram, I. Avram, An. Oancea, Boboia).

LICEUL LUCIAN BLAGA REGHIN – LPS SEBEŞ 3-3. Pentru echipa din Arinii Sebeşului au marcat Horeiciuc, Sava şi Haneş iar echipa i-a cuprins pe Pop – I. Găldean, Urâtu, Panfiloiu, Asinipean, Sava, Haneş, Horeiciuc, Fulea, Morea, Bălcan (B. Găldean, Banciu, Abuşan). Dminică, sebeşenii au câştigat cu scorul de 3-0, neprezentare, în faţa celor de la Unirea Tărlungeni.

(P)   Haine și încălțăminte sport  pe FashionSport.ro . Peste 40.000 de articole de la 50 de branduri la prețuri incredibil de mici

JUNIORI B FOREX BRAŞOV – UNIREA ALBA IULIA 2-0 (ambele goluri primite cu capul, în prima repriză, în decurs de doar un minut!). Vasi Ursu a mizat pe M. Lazăr – Stan, L. Dan, Scrob, R. Cordoş, Negrea, N. Opriţa, B. Varga, S. Iacşa, D. Dup, An. David (L. Duma, Cl. Davidaş).

LICEUL LUCIAN BLAGA REGHIN – LPS SEBEŞ 0-1. Voinea a marcat golul victoriei iar conjudeţenii (n.a. 10-0 cu Unirea Tărlungeni în meciul de duminică) i-au folosit pe Lepădat – Trif, Oltean, Reti, Gombocz, Szekely, R. Bedelean, Buliga, Voinea, Praţa, I. Tomescu (Bcur, Ursa).

Uniriştii joacă în runda a 21-a acasă, sâmbătă 14 martie, cu CSŞ Braşovia Braşov în vreme ce sebeşenii vor evolua, tot pe teren propriu, duminică, 15 martie, în compania celor de la Miercurea Ciuc, partidele fiind programate de la ora 12.00-juniorii A respectiv ora 14.00-juniorii B. (D.U.)