sigla unirea alba iulia 2Partida, disputată în această după amiază pe terenul 2 al Complexului Transil din Târgu Mureş, s-a terminat la egalitate, scor 1-1, golul unirist fiind marcat de B. Ştef, iar echipa din Cetatea Marii Uniri a jucat cu R. Baba – Şandru, Oţoiu, Olar, Monescu, Goguţa, Onacă, Vl. Constantin, I. Biro, Nicola, B. Ştef (M. Lazăr, D. Bustan, Maniu, G. Avram, Cuştiuliţă, D. Mîndroc).

” Le mulţumesc acestor copii extraordinari care şi astăzi au demonstrat că merită să poarte tricoul alb-negru al Unirii Alba Iulia.Sunt câţiva care au beneficiat de sanşa de a evolua la acest nivel, mai ales că de la această categorie de vârstă avem nouă jucători care joacă şi la seniori, şi au valorificat la maxim această oportunitate.

Din cauza terenurilor grele se pare că aceasta este ultima etapă care s-a jucat în acest an la acest nivel. De exemplu, azi, în prima repriză, B. Ştef a driblat portarul a trimis spre poarta goală dar mingea s-a oprit într-o baltă…” a spus la finalul întâlnirii, Bebe Brumaru.

În jocul juniorilor B, albaiulienii, care au ratat un 11 metri prin portarul Căt. Suciu în minutul 5, au pierdut cu scorul de 2-0 iar echipa aliniată de Vasi Ursu i-a cuprins pe Căt. Suciu – Stan, L. Dan, Scrob, I. Boancă, Negrea, Uţă, An. Oancea, B. Varga, Davidaş, D. Dup. (Dan UDREA)