JIUL PETROȘANI – OLIMPIA AIUD 1-0 (GALERIE FOTO, MULȚAM mister Neluțu!)

Olimpia Aiud, campioana judeţului Alba la juniori B1 (juniori născuţi în anul 2000 şi mai tineri), a fost eliminată din etapa interjudeţeană, după ce a pierdut manşa retur, din deplasare, cu Jiul Petroşani, scor 0-1 (0-0). Golul a fost marcat în minutul 51, de către Iordache, la o eroare a portarului Alexa. Aiudenii au fost eliminați pe nedrept, în minutul 80 lovind bara prin Cl. Sîrb! „Olimpicii” au mai ratat o serie de ocazii prin Șimandi (18), Bodogae (39 și 55), unica oportunitate a gazdelor fiind în minutul 80+2, prin Iordache, finalul fiind unul incendiar, cu portarul Alexa în careul advers. În prima partidă, la Aiud, scorul a fost alb, 0-0, aiudenii jucându-se cu ocaziile. Jiul: Knebel – Ad. Szekely, Cora, Erdokozi, Miron (50, Șerban), Stoian (72, Ad. Marcu), Muraru, Ghiur, Diaconu, Iordache, M. Matei. Antrenor Cosmin Kandut. Olimpia: Alexa – Nimaș, M. Craiu, Kiss (60, V. Moldovan), Bucșă, Dan (76, Szillard Sziga), Antoniade, Șimandi, Bodogae, Pitea (76, Cl. Sîrb), Scrobotă (54, Mărginean); rezerve Rus, Szabolcs Sziga, Florea. Antrenor Remus Țălnar.