DSC_9233Ocupantele primelor două locuri în clasamentul Seriei a 2-a a juniorilor A1 au oferit un joc de calitate, păcăt de starea gazonului din Mica Romă care a îngreunat vizibil evoluția celor două combatante, terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), goluri marcate de Sergiu Puha (87) respectiv Ionuț Ispas (67). Au fost primele puncte pierdute de blăjeni în acest campionat, dar oapseții au fost cei care se pot declara nemulțumiți de rezultatul final, asta pentru că au avut o bară (60 capul lui Borsai a fost respins în transversală de portarul Radu-a intrat în teren în minutul 3 în locul lui Bogdan a cărui accidentare la mână a recidivat!), și un gol anulat, în minutul 90-la reușita lui Uță arbitrul asistent Darius Spătăcean a semnalizat o poziție de afară din joc! Concluzia? Două echipe bune, fotbaliști buni, semn că fotbalul din județ nu duce deloc lipsă de talente! Vorba aia, restu e…CANCAN!

Echipament sportiv de fotbal pe FashionSport.ro. Peste 40.000 de articole sport de la cele mai mari branduri . Îmbrăcăminte, încălțăminte și accesorii pentru bărbați, femei și copii

CSȘ BLAJ (antrenor Alin Hancăș): 12. Marius Bogdan – 17. Darius Laslău, 5. Daniel Popa, 6. Alexandru Stânea, 14. Eduard Gașpar, 2. Cristian Aldea, 18. Sergiu Puha, 10. Daniel Fodor, 9. Bogdan Varga, 8. Cristian Pintea, 11. Darius Mihu (cpt.) (1. Octavian Radu, 15. Alexandru Ioica, 16. Lucian Orian, 4. Alexandru Mărginean, 3. Alexandru Cherteș, 7. Robert Lăcătuș, 13. Cosmin Macarie).

UNIREA (antrenor Robi Sicoe): 12. Cătălin Suciu – 4. Cătălin Uță (cpt.), 5. Radu Scrob, 6. George Stan, 14. Roland Cordoș, 10. Andi Oancea, 3. Mihai Bartha, 17. Robert Borsai, 11. Alex Lupea, 7. Ionuț Ispas, 9. Andrei David (1. Andrei Petric, 16. Dan Oprean, 18. Cosmin Mândrean, 23. Cristi Lăutaru, 33. Andrei Macarie, 8. Răzvan Magda). (D.U. ,foto N.P.)