18492210_1415871245135762_264717138_nÎn weekend-ul 13-14 mai, la Pitești s-a desfășurat un adevărat regal de dans unde s-au strâns peste 200 de perechi din toate colțurile țării. Clubul de dans sportiv „Life is Dance” din Alba Iulia a fost reprezentat la competiție de perechea Ionuț Ionescu și Bianca Racolța, care au obținut locul 1 la secțiunea Open Latino 16-34 ani.

Concursul „Cupa Dansul Florilor” s-a aflat la ediția a XXIX-a, fiind o competiție importantă întrucât în acest oraș a luat ființă atât prima competiție de dans, cât și dansul sportiv în sine.

„Life is Dance” Alba Iulia a fost reprezentat de perechea Ionuț Ionescu și Bianca Racolta, pereche ce a obținut Locul 1 la cea mai avansată categorie din concurs pe secțiunea Latino, mai exact: Open Latino 16-34 de ani.