CS Navobi a început cu stângul noul an, au pierdut 12-0 cu CFR Timișoara, într-un meci ce a avut loc în orașul de pe Bega.  Echipa lui Popa a fost condusă cu 5-0 la pauză și a mai încasat încă 7 goluri după pauză.

Fetele din Alba Iulia nu au pus probleme mari în disputa din depalsare cu CFR Timișoara, iar scorul de 12 la 0 arată diferența din clasament.

În jocul de la Timișoara antrenorii Cătălin Popa și Alexandru Marian le-au folosit pe: Cioca – Al. Marian, Drâmbărean, Ghiviziu, Grancea, Andone, David, Cârpaci, Angelescu, Drăgoi și Cristolțean. Au mai jucat:: Cosma, Mănase.

În runda viitoare ce va avea loc pe 2 martie, CS Navobi va juca acasă cu Independența Baia Mare. Partida va începe de la ora 11 și va avea loc pe terenul secund al stadionului „Cetate”