IMG_9325Industria Galda de JOs pare să fie fără adversar în acest sezon, după ce în retur a cedat o singură partidă, cea cu viceliderul Arena Alba Iulia. Duminică, echipa lui Hancăș a învins cu 3-1 gruparea Cuprirom Abrud și se menține la nouă puncte de Arena Alba Iulia, dar au și un meci mai mult decât ocupanta locului secund.

Industria Galda a avut nevoie de doar 18 minute pentru a deschide scorul, Baghiu a înscris, iar după doar patru minute, același Baghiu a făcut 2-0.

Avea să fie 3-0 în minutul 38, când Cernea l-a învins pe Barta. Totuși scorul final a fost stabilit în minutul 65, prin Mocan.

În urma accestui succes, Industria Galda de Jos acumulează a șaptea victorie consecutivă din retur, iar Cuprirom Abrud nu a reușit să repete isprava din jocul cu Arena.

Industria Galda de Jos: Ștef – Crețiu, Chirilă, Baghiu, Lungu, Cernea, Medrea, Bodea, C. Ivașcu, Cr. Ivașcu, Morar. Antrenor: Alin Hancăș.

Cuprirom Abrud:  Barta, Nemeș, Buglea, Stan, V. Mureșan. Kpandy, Sularea, Mornea, Micu, Miheț, Pașca. Antrenor: Constantin Moldovan.

Vă prezentăm mai jos clasamentul după 22 de etape și rezultatele rundei cu numărul 22: