DSC07896În meciul disputat vineri din cadrul etapei a doua a Ligii a IV-a, echipa reprezentativă a Sântimbrului a reușit să se impună cu greu în fața Rapid CFR Teiuș. Superioritatea celor din Teiuș s-a văzut prin scorul obținut, ei continuând să aibă un început de campionat fără probleme.

Scorul partidei a fost de 2-1 în favoarea echipei din Sântimbru, primul gol aparţinând lui Alecu Cioară, care a marcat în minutul 63 și a reușit și o dublă chiar înainte de final. Pentru echipa din Teiuș a marcat Puia în minutul 75.

Gazdele, antrenor Ovidiu Ceclan, au mizat pe 12. Ov. Barna – 8. Ov. Crişan, 15. Dâscă, 17. C. Hălălae, 2. Creţa, 11. I. Creţiu, 5. E. Hălălae (cpt.), 14. Pereat, 10. C. Drăghiciu, 7. Alecu Alexandru, 9. Vl. Rancea (Au mai intrat 6. Mocoiu, 3. David, 16. Fl. Creţiu 1. Pascu – 18. Ad. Seliuc, 16. Fl. Creţiu, 13. Sg. Oara nu au jucat).

Teiuşenii lui Horaţiu Rusu au fost 12. Costea – 6. R. Muntean, 5. Cerghedean (cpt.), 3. N. Pop, 16. D. Lazăr, 4. Puia, 10. V. Domşa, 7. M. Domşa, 18. A. Breaz, 11. Cas. Cristea, 9. Em. Cioară (A mai intrat 14. H. Rus. 1. Stan, 17. Balo nu au evoluat).

Graţie acestui nou succes, trupa din Sântimbru a acumulat maximum de puncte după două etape, 6 (n.a. teiuşenii au rămas la borna 3), iar Alecu Alexandru Cioară este primul în clasamentul golgheterilor cu 4 reuşite.