Jocul, disputat marți după amiază pe arena albaiuliană Cetate, s-a terminat cu victoria formației antrenată de Mihai Manea și Raul Oargă, ighienii reușind să se impună la penalty-uri, asta după ce la finalul celor 90 de minute plus două reprize de prelungiri rezultatul a fost egal, 0-0! Performanța 32. Rareș Sporea – 13. Alexandru Citcov, 13. Adi Potopea (cpt.), 98. Dragoș Iclănzan, 11. Cătălin Tineiu, 10. Răzvan Fetița, 15. Paul Medeșan, 31. Andrei Câmpean, 21. Cristian Bucur, 7. Marius Cristea (1. Marius Zăvoi, 8. Florin Istrate, 9. Cristian Seiwerth, 93. Daniel Unguru, 14. Paul Joldeș, 20. Eduard Crișan, 5. Florin Hidișan); Metalurgistul 12 Nicușor Bănică – 23. Florin Bold, 4. Radu Ștefan, 21. Marian Negrescu, 14. Pedro Vărănean, 10. Mădălin Popa (cpt.), 22. Alexandru Sorian, 25. Luis Scurtu, 11. Tudor Săuca, 7. Andrei Făgărășan, 19. Alexandru Afrapt (1. Andrei Crivăț, 15. Marius Neagu, 16. Andrei Taban, 8. Luci Itu, 17. Mihai Udrea, 26. Alex Cioban, 9. Gabriel Oltean).

FILMUL LOVITURILOR DE LA 11 METRI Ighiul bate prima lovitură de departajare. Florin Hidişan înscrie (1-0). Lucian Itu egalează (1-1). Florin Istrate face 2-1 cu o…