1În perioada 1-5 noiembrie 2016, AJF Alba va organiza faza grupelor și a semifinalelor la Trofeul „Gheorghe Ola” – jucători născuți în anul 2007 și mai mici, respectiv Trofeul „Gheorghe Ene” – jucători născuți în anul 2008 și mai mici.

În acest an, cele două competiții își vor desfășura faza grupelor în trei localități: Sebeș și Ocna Mureș (Ghe. Ola), respectiv Cugir și Ocna Mureș (Ghe. Ene); faza a II-a a grupelor la turneul Gheorghe Ola și semifinalele la turneul Gheorghe Ene vor avea loc sâmbătă 05.11.2016 la sala de sport „Lucian Blaga” din Ocna Mureș.

În cadrul Trofeului „Gheorghe Ola” vor participa 9 echipe, care au fost repartizate în 3 grupe.

Grupa A (jocurile se vor desfășura la sala polivalentă „Florin Fleșeriu” din Sebeș) – ACS Sebeș 2014, CSO Cugir, AS Speranța Albac;

Grupa B (jocurile se vor desfășura la sala polivalentă „Florin Fleșeriu” din Sebeș) – AS Europa Alba Iulia, CS Navobi Alba Iulia, AFC Unirea 1924 Alba Iulia;

Grupa C (jocurile se vor desfășura la sala de sport „Lucian Blaga” din Ocna Mureș) – CS Ocna Mureș, CS Olimpia Aiud, CSC Bistra.

În cadrul Trofeului „Gheorghe Ene” vor participa 10 echipe, care au fost repartizate în 2 grupe.

Grupa A (jocurile se vor desfășura la sala de sport „Lucian Blaga” din Ocna Mureș) – CS Ocna Mureș, CS Olimpia Aiud, AS Juniorul Aiud, ACS Fortuna Lunca Mureșului, CS Navobi Alba Iulia.

Grupa B (jocurile se vor desfășura la sala de sport a școlii gimnaziale nr. 3 din Cugir – AS Europa Alba Iulia, CSO Cugir, ACS Sebeș 2014, AFC Unirea 1924 Alba Iulia, AS Unirea Juniors Alba Iulia.

Turneul „Gheorghe Ola” Marți – 01.11.2016- sala polivalentă „Florin Fleșeriu” din Sebeș Ora 13:00 ACS Sebeș 2014 – CSO Cugir (Grupa A), Ora 14:00 CS Navobi Alba Iulia – AFC Unirea 1924 Alba Iulia (Grupa B), Ora 15:00 AS Speranța Albac – CSO Cugir (Grupa A), Ora 16:00 AS Europa Alba Iulia – CS Navobi Alba Iulia (Grupa B), Ora 17:00 ACS Sebeș 2014 – AS Speranța Albac (Grupa A), Ora  18:00 AFC Unirea 1924 Alba Iulia – AS Europa Alba Iulia

(Grupa B). Marți – 01.11.2016- sala de sport „Lucian Blaga” din Ocna Mureș, Ora 13:00 CS Ocna Mureș – CS Olimpia Aiud (Grupa C), Ora 15:00 CS Olimpia Aiud – CSC Bistra (Grupa C), Ora 17:00  CSC Bistra – CS Ocna Mureș (Grupa C). Se vor califica în faza a doua a grupelor primele două clasate din fiecare grupă, astfel se va alcătui Grupa 1 (formată din locul 1 din grupa A, locul 2 din grupa B și locul 1 din grupa C) și Grupa 2 (formată din locul 2 din grupa A, locul 1 din grupa B și locul 2 din grupa C), unde vor juca fiecare cu fiecare.

Faza a doua a grupelor va avea loc sâmbătă în sala de sport „Lucian Blaga” din Ocna Mureș (programul zilei o să fie comunicat în curând). Cele două câștigătoare a grupelor vor juca finala mare în sala polivalentă din Alba Iulia, sâmbăta în 12 sau 19 noiembrie 2016, în funcție de disponibilitatea sălii, programul urmând să fie comunicat echipelor din timp.

Turneul „Gheorghe Ene” Marți – 01.11.2016 – sala de sport „Lucian Blaga” din Ocna Mureș (Grupa A) Ora 14:00 CS Navobi Alba Iulia – AS Juniorul Aiud, Ora 16:00 AS Fortuna Lunca Mureșului – CS Olimpia Aiud, Ora 18:00 CS Navobi Alba Iulia – CS Ocna Mureș, Ora 19:00 CS Olimpia Aiud – AS Juniorul Aiud, Ora 20:00 CS Ocna Mureș – AS Fortuna Lunca Mureșului, Joi – 03.11.2016 – sala de sport „Lucian Blaga” din Ocna Mureș (Grupa A), Ora 13:00 CS Ocna Mureș – AS Juniorul Aiud, Ora 14:00 CS Olimpia Aiud – CS Navobi Alba Iulia, Ora 15:00 AS Juniorul Aiud – AS Fortuna Lunca Mureșului, Ora 16:00 CS Ocna Mureș – CS Olimpia Aiud, Ora 17:00 AS Fortuna Lunca Mureșului – CS Navobi Alba Iulia, Miercuri – 02.11.2016 – sala de sport a școlii gimnaziale nr. 3 din Cugir (Grupa B), Ora 13:00 ACS Sebeș 2014 – AFC Unirea 1924 Alba Iulia, Ora 14:00 CSO Cugir – AS Unirea Juniors Alba Iulia, Ora 15:00 AS Europa Alba Iulia – AFC Unirea 1924 Alba Iulia, Ora 16:00 AS Unirea Juniors Alba Iulia – ACS Sebeș 2014, Ora 17:00 AS Europa Alba Iulia – CSO Cugir. Joi – 03.11.2016 – sala de sport a școlii gimnaziale nr. 3 din Cugir (Grupa B), Ora 13:00 CSO Cugir – ACS Sebeș 2014, Ora 14:00 AS Unirea Juniors Alba Iulia – AS Europa Alba Iulia, Ora 15:00 AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CSO Cugir, Ora 16:00 ACS Sebeș 2014 – AS Europa Alba Iulia, Ora 17:00 AFC Unirea 1924 Alba Iulia – AS Unirea Juniors Alba Iulia.

Manusi, caciuli, fulare pe FashionSport.ro. Peste 40.000 de articole de la cele mai mari branduri sportive. Îmbrăcăminte, încălțăminte și accesorii pentru bărbați, femei și copii

Se vor califica în semifinale primele două clasate din fiecare grupă, urmând ca echipa de pe primul loc din grupa A să întâlnească echipa de pe locul doi din grupa B și echipa de pe locul doi din grupa A, să întâlnească echipa de pe primul loc din grupa B. Semifinalele la turneul Ghe. Ene vor avea loc sâmbătă în sala de sport „Lucian Blaga” din Ocna Mureș (programul zilei o să fie comunicat în curând).

Câștigătoarele celor două semifinale, vor juca finala mare în sala polivalentă din Alba Iulia, sâmbăta în 12 sau 19 noiembrie 2016, în funcție de disponibilitatea sălii, programul urmând să fie comunicat echipelor din timp. Barem arbitraj 20 lei net/meci de echipă + costurile asistenței medicale care se va împărți la toate echipele participante (echipele organizatoare se obligă să asigure prezența asistenței medicale la toate jocurile). (ajfalba.ro)

 

Post-ul În atenția echipelor participante la trofeul „Gheorghe Ola” și trofeul „Gheorghe Ene”, ediția 2016! VEZI AICI echipele participante și programul jocurilor! apare prima dată în Alba Sport.

 
 
 

Publicitate

Publicitate