IMG_5496Liga a V-a a debutat în acest week-end cu prima etapă a campionatului de fotbal. Echipele înscrise la start au avut evoluții oscilante, unele reușind să înscrie un ,,flux’’ de goluri, cum este cazul echipei Independența Cut care a bătut echipa Mureșul Săliștea cu 12-1.

Vezi rezultatele meciurilor și clasamentele:

SERIA 1, rezultate: Voința Beldiu 3 : 2 Gaz Metan Valea Lungă, Viitorul Sântimbru II 2 : 2 Spicul Bucerdea, Dacia Mihalț   2 : 2   AS Pănade, AS Tineretul Șona  3 : 0 Partizanii Sînmiclăuș, Nicolae Linca Cergău 0 : 1 Avântul Sâncel AS Crăciunelu de Jos 2 : 4 Viitorul Biia.

(P) Haine, încălțăminte și accesorii SPORT pentru bărbați, femei și copii pe FashionSport.ro. AICI  găsiți REDUCERI de până la 84%

CLASAMENT

1 Tineretul Șona     1        1        0        0        3 – 0   3        3p

2 Viitorul Biia         1        1        0        0        4 – 2   2        3p

3 Voința Beldiu       1        1        0        0        3 – 2   1        3p

4 Avântul Sâncel     1        1        0        0        1 – 0   1        3p

5 Spicul Bucerdea   1        0        1        0        2 – 2   0        1p

6 Viitorul Sânt. II    1        0        1        0        2 – 2   0        1p

7 Dacia Mihalț        1        0        1        0        2 – 2   0        1p

8 AS Pănade          1        0        1        0        2 – 2   0        1p

9 Gaz Metan V. L, 1        0        0        1        2 – 3   -1       0p

10 Nic. Linca C.     1        0        0        1        0 – 1   -1       0p

11 Crăciun de Jos   1        0        0        1        2 – 4   -2       0p

12 Partizanii Sînm, 1        0        0        1        0 – 3   -3       0p

SERIA a 2-a, rezultate: AFC Unirea 1924 Alba Iulia 6 : 0 Voinţa Stremţ, Șoimii Ciumbrud 4 : 2 Viitorul Unirea, Fortuna Lunca Mureșului 0 : 0   Sportul Livezile, Progresul Fărău 4 : 1 Naţional Rădeşti, Viitorul Vama Seacă 2 : 4   ACS Băgău, Mureșul Gâmbaș   2 : 5 AS Războieni Cetate, FC Lopadea Nouă 3 : 5 Navobi Alba Iulia.

CLASAMENT

1 Unirea 1924 Alba Iulia    1        1        0        0        6 – 0   6        3p

2 AS Războieni Cetate      1        1        0        0        5 – 2   3        3p

3 Progresul Fărău             1        1        0        0        4 – 1   3        3p

4 Navobi Alba Iulia           1        1        0        0        5 – 3   2        3p

5 Șoimii Ciumbrud 1        1        0        0        4 – 2   2        3p

6 ACS Băgău                   1        1        0        0        4 – 2   2        3p

7 Fortuna Lunca Mur.      1        0        1        0        0 – 0   0        1p

8 Sportul Livezile             1        0        1        0        0 – 0   0        1p

9 FC Lopadea Nouă         1        0        0        1        3 – 5   -2       0p

10 Viitorul Unirea              1        0        0        1        2 – 4   -2       0p

11 Viitorul Vama Seacă    1        0        0        1        2 – 4   -2       0p

12 Mureșul Gâmbaș         1        0        0        1        2 – 5   -3       0pp

13 Naţional Rădeşti          1        0        0        1        1 – 4   -3       0p

14Voinţa Stremţ               1        0        0        1        0 – 6   -6       0p

SERIA a 3-a: Independența Cut 12 : 1 Mureșul Săliștea, Andreas Alba Iulia   7 : 2  Limbenii Limba, Euro Șpring II 1 : 2 Decebal Cricău, Viitorul Răhău 5 : 0   Del Dodo Alba Iulia, Activ Sport Ciugud 1 : 3   ACS Viitorul Spicul 2014, Mureșul Vințu de Jos II 1 : 6 Hidromecanica Șugag.

CLASAMENT

1 Independența Cut          1        1        0        0        12 – 1           11      3p

2 Andreas Alba Iulia         1        1        0        0        7 – 2   5        3p

3 Hidromecanica Șugag    1        1        0        0        6 – 1   5        3p

4 Viitorul Răhău                1        1        0        0        5 – 0   5        3p

5 Viitorul Spicul 2014       1        1        0        0        3 – 1   2        3p

6 Decebal Cricău              1        1        0        0        2 – 1   1        3k

7 Euro Șpring II                1        0        0        1        1 – 2   -1       0p

8 Activ Sport Ciugud       1        0        0        1        1 – 3   -2       0p

9 Limbenii Limba              1        0        0        1        2 – 7   -5       0p

10 Mureșul Vințu II          1        0        0        1        1 – 6   -5       0p

11 Del Dodo Alba Iulia     1        0        0        1        0 – 5   -5       0p

12 Mureșul Săliștea           1        0        0        1        1 – 12           -11     0p

 

 
 
 

Publicitate

Publicitate