DSC02552O sală plină şi o evoluţie excelentă a trupei lui Teanu Popa, mai ales în mitanul secund, au reprezentat ingredientele jocului disputat în această seară în sala de sport Florin Fleşeriu din Sebeş.

Gazdele au început tare, 4-1, după care bistriţencele au revenit spectaculos, au avut 6-5, dar până la pauză totul a reintrat în normal iar tabela a arătat 13-10 pentru conjudeţene.

Repriza a doua a fost una în care amfitrioanele au făcut spectacol total, 21-10 a fost rezultatul părţii secunde, şi au bifat cel de-al zecelea succes stagional. Din tot atâtea partide!

(P)  Tricouri și pantofi sport de sală  pe FashionSport.ro.  Peste 40.000 de articole sport pentru femei, bărbați și copii. Branduri mari: Nike, Adidas, Puma, Dunlop, Slazenger, Lee Cooper, Karrimor, Everlast etc. Reduceri mari în fiecare zi.

În runda viitoare, HC Alba Sebeş va ecvolua la Slatina pentru ca peste două săptâmâni la Sebeş să poposească formaţia din Baia Mare. Au marcat pentru Sebeş, Ana Ciolan – 8 goluri, Oana Chirilă – 7, Lavinia Dobromir – 6, Anişoara Marcu – 5, Andreea Pătuleanu – 4, Paula Hoha – 2, Adriana Tămaş – 1, Helen Fleşeriu – 1. (D.U.)