IMG_3725Unirea Alba Iulia a pierdut primul meci din play-off, 3-1, cu Gloria Bistrița. La pauză scorul a fost 2-0, iar ulterior fiecare echipa a mai marcat câte un gol.

Unirea Alba Iulia a pierdut derby-ul pentru locul secund cu Gloria Bistrița. Echipa lui Dăscălescu a încasat două goluri în prima repriză și a revenit în joc în minutul 55, când Culda a redus din handicap.

În minutul 65, Rodean a fost eliminat după ce a adresat injurii unui adversar, moment în care albaiulienii au pierdut orice șansă de a reveni pe tabelă.

Unirea Alba Iulia a jucat cu: Clipici – Șandru, Constantea, Rus, Iancu – Ioani, Buda, Tamaș, Rahovean, Lăsconi și Matei. Au mai jucat: Stoica, Maxim, Culda și Rodean și Oană.